Konkurs Laka

i

Autor: Archiwum Architektury Zwycięzca zeszłorocznej edycji konkursu - projekt Civilization 0.000 architekta Dimo Ivanova. Pływająca wieża generuje energię elektryczną, wykorzystując skrajne warunki pogodowe południowego wybrzeża Chile.

Reagująca architektura. Konkurs Laka 2018

2018-04-18 19:51

Śląska fundacja Laka zaprasza do nadsyłania swoich koncepcji architektury, która reaguje. Głównym tematem tegorocznego konkursu są rozwiązania mogące rozwijać się poprzez proces zmian i korekt w dynamicznej interakcji z otoczeniem.

Laka to organizacja non-profit i międzynarodowa platforma koncentrująca się na pozytywnym społecznym oddziaływaniu architektury i dizajnu. W projektach, które prowadzi, kluczowe są interdyscyplinarna współpraca i potencjał kreatywnych idei. Konkurs Laka (Laka Competition 2018 Architecture that Reacts) to coroczna międzynarodowa inicjatywa mająca na celu poszukiwanie innowacyjnych pomysłów w architekturze, dizajnie i technologii - rozwiązań dynamicznie dostosowujących się do warunków środowiska, zarówno naturalnego, społecznego, jak i zbudowanego. By zgłosić się do tegorocznej edycji nie trzeba być projektantem-profesjonalistą. Organizatorzy zachęcają do udziału szczególnie wielodyscyplinarne zespoły. Jury, w którym zasiądą Alberto T. Estévez, Ana Rewakowicz, Dagmar Reinhardt, Hani Rashid, Paul Clemens Bart, Piotr Kuczia i Marvin Bratke, przyzna trzy główne nagrody po 1000 USD. Laureaci otrzymają także zaproszenie do publikacji w drugim tomie książki Laka Perspectives. Wczesna rejestracja (do 1 czerwca) – opłata 50 USD Normalna rejestracja (do 1 października) – opłata 75 USD www.lakareacts.com