Architektura MuratorKonkursySchody modułowe - wyniki konkursu

Schody modułowe - wyniki konkursu

Firma Rintal Polska ogłosiła wyniki pierwszej edycji konkursu Zaprojektuj Schody Modułowe

Zaprojektuj Schody modułowe

Zadaniem postawionym przed projektantami było stworzenie nowatorskiego rozwiązania schodów zabiegowych wraz z poręczami. Ze względu na wymaganą uniwersalność zastosowań, projekt bazować musiał na systemie modułów. Powtarzalne elementy konstrukcji pozwolić miały na swobodne kształtowanie różnych wariantów zabiegu schodów. Przy ocenie prac konkursowych jury zwróciło uwagę na trafność rozwiązania zadania podanego w założeniach konkursu, oryginalność, zastosowane materiały oraz techniczne możliwości realizacji projektu. Autor zobowiązany był do przedstawienia wizualizacji rozwiązania w konkretnym pomieszczeniu.

Pierwsza nagroda nie została przyznana; jury uznało, że żadna z nadesłanych prac nie spełnia w pełni założeń konkursowych.

II nagroda
autor: Sywester Szymański
Praca, która zwyciężyła przeważającą ilością pozytywnych ocen zarówno pod kątem estetycznym jak i merytorycznym. Najbardziej inspirująca ze wszystkich nadesłanych, doskonały warsztat graficzny autora oraz najciekawszy pomysł. Punktem wyjścia stał się box wykonany ze stali nierdzewnej o grubości 6mm. Przy tworzeniu zabiegu, górna płaszczyzna modułu odchylona została o odpowiedni kąt tak, aby stworzyć ergonomiczną przestrzeń stopnia zachowując jednocześnie możliwość dostawienia dowolnego z dwóch modułów. Między modułami znajduje się poliuretanowa podkładka absorbująca drgania. Podkładka wyposażona jest  w diody, które pozostają przygaszone dopóki nie staniemy na stopień schodów. Nazwa „nastro” po włosku oznacza wstęgę.

III nagroda
autor: Mikołaj Stech
Nagroda przyznana za bardzo ciekawe i oryginalne podejście do tematu, trafną interpretację pojęcia modułowości, walory techniczne, przejrzystość oraz estetykę podania. Każdy z modułów kryje w sobie część konstrukcyjną, którą stanowi płyta stalowa grubości 12mm obłożona innowacyjnym i bardzo trwałym Corianem łączona w miejscach wyżłobień.

Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną Poznaliśmy laureatów konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia honorowe.
Konkurs SARP Furmańska: nowa siedziba nauk społecznych na Powiślu Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na projekt nowego budynku dydaktycznego na Powiślu. Składanie wniosków do 26 października.
Paweł Grobelny z nagrodą DNA Paris Design Awards 2020 Poznański skwer zaprojektowany przez Pawła Grobelnego został kolejny raz wyróżniony – tym razem w ramach DNA Paris Design Awards.
Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.