TRIMO URBAN CRASH

2009-05-05 2:00

Studenci z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej - Alicja Choła i Jan Ledwoń wygrali międzynarodowy konkurs na projekt instalacji urbanistycznej przeznaczonej do użytku publicznego.

Na konkurs nadesłano 147 prac z 17 krajów, w tym kilka z Polski. Studenci mieli za zadanie przygotować schemat architektoniczny na wyznaczonym terenie centrum Ljubljany, dzielnica Metelkova. Zadanie projektowe dotyczyło miejsca spotkań, odpoczynku, alternatywnej sceny kulturalnej lub też współczesnego miejsca z dostępem do sieci wireless. Projekt musiał być wykonany z materiałów firmy Trimo – płyty warstwowe FTV, blacha dachowa Trimoval, płyty warstwowe TrimoRaster, dachowe płyty warstwowe SNV, konstrukcja stalowa Trimo.

Było dla nas ważne, aby projektowana scena była atrakcyjnym i użytecznym elementem także wtedy, gdy nie odbywają się oficjalne występy. Efektem naszej pracy jest rzeźbiarska forma, która może także służyć mieszkańcom jako schronienie lub wspomniane miejsce spotkań - mówią autorzy projektu.

Otwarcie zwycięskiego projektu nastąpi podczas Dni Architektury Trimo od 4 do 6 czerwca 2009 w Lubljanie. Dodatkową nagrodą będzie uczestnictwo w letnich wykładach na jednej z uznanych, międzynarodowych szkół architektury.

Więcej informacji o projekcie, a także innych nagrodzonych pracach na stronie: www.trimo-urbancrash.com