Architektura MuratorKonkursyTRIMO URBAN CRASH

TRIMO URBAN CRASH

Studenci z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej - Alicja Choła i Jan Ledwoń wygrali międzynarodowy konkurs na projekt instalacji urbanistycznej przeznaczonej do użytku publicznego.

Na konkurs nadesłano 147 prac z 17 krajów, w tym kilka z Polski. Studenci mieli za zadanie przygotować schemat architektoniczny na wyznaczonym terenie centrum Ljubljany, dzielnica Metelkova. Zadanie projektowe dotyczyło miejsca spotkań, odpoczynku, alternatywnej sceny kulturalnej lub też współczesnego miejsca z dostępem do sieci wireless. Projekt musiał być wykonany z materiałów firmy Trimo – płyty warstwowe FTV, blacha dachowa Trimoval, płyty warstwowe TrimoRaster, dachowe płyty warstwowe SNV, konstrukcja stalowa Trimo.

Było dla nas ważne, aby projektowana scena była atrakcyjnym i użytecznym elementem także wtedy, gdy nie odbywają się oficjalne występy. Efektem naszej pracy jest rzeźbiarska forma, która może także służyć mieszkańcom jako schronienie lub wspomniane miejsce spotkań - mówią autorzy projektu.

Otwarcie zwycięskiego projektu nastąpi podczas Dni Architektury Trimo od 4 do 6 czerwca 2009 w Lubljanie. Dodatkową nagrodą będzie uczestnictwo w letnich wykładach na jednej z uznanych, międzynarodowych szkół architektury.

Więcej informacji o projekcie, a także innych nagrodzonych pracach na stronie: www.trimo-urbancrash.com

Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.
Doroczna Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA – SARP 2021: wyniki Poznaliśmy laureatów Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również cztery równorzędne wyróżnienia.
Rewitalizacja ulicy Partyzantów w Gdańsku Poznaliśmy wyniki konkursu studenckiego na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną rewitalizacji rejonu ulicy Partyzantów w Gdańsku. Główną nagrodę przyznano za zrównoważone proporcje pomiędzy przestrzenią otwartą a proponowaną zabudową oraz podzielenie pierzei na segmenty korespondujące z istniejącymi obiektami historycznymi.
Piwnice Pałacu Kazimierzowskiego: wyniki konkursu dla studentów architektury Politechniki Śląskiej Prezentujemy wyniki konkursu na projekt rewitalizacji zabytkowych piwnic Pałacu Kazimierzowskiego w Warszawie wraz z komentarzami pomysłodawczyni, prof. Magdaleny Żmudzińskiej-Nowak, oraz przewodniczącego jury Michała Krasuckiego, stołecznego konserwatora zabytków.
Międzynarodowy konkurs dla studentów na projekt ławki w Wenecji Curators Collective, zrzeszający kuratorów blisko 50 pawilonów narodowych tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji, zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie studenckim na projekt ławki, która zostanie zrealizowana w przestrzeni miasta. Zgłoszenia do 7 lipca!