Studenci z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej - Alicja Choła i Jan Ledwoń wygrali międzynarodowy konkurs na projekt instalacji urbanistycznej przeznaczonej do użytku publicznego.
Na konkurs nadesłano 147 prac z 17 krajów, w tym kilka z Polski. Studenci mieli za zadanie przygotować schemat architektoniczny na wyznaczonym terenie centrum Ljubljany, dzielnica Metelkova. Zadanie projektowe dotyczyło miejsca spotkań, odpoczynku, alternatywnej sceny kulturalnej lub też współczesnego miejsca z dostępem do sieci wireless. Projekt musiał być wykonany z materiałów firmy Trimo – płyty warstwowe FTV, blacha dachowa Trimoval, płyty warstwowe TrimoRaster, dachowe płyty warstwowe SNV, konstrukcja stalowa Trimo.
Było dla nas ważne, aby projektowana scena była atrakcyjnym i użytecznym elementem także wtedy, gdy nie odbywają się oficjalne występy. Efektem naszej pracy jest rzeźbiarska forma, która może także służyć mieszkańcom jako schronienie lub wspomniane miejsce spotkań - mówią autorzy projektu.
Otwarcie zwycięskiego projektu nastąpi podczas Dni Architektury Trimo od 4 do 6 czerwca 2009 w Lubljanie. Dodatkową nagrodą będzie uczestnictwo w letnich wykładach na jednej z uznanych, międzynarodowych szkół architektury.
Więcej informacji o projekcie, a także innych nagrodzonych pracach na stronie: www.trimo-urbancrash.com
SARP i niemieckie zrzeszenie architektów BDA wybrały najlepsze projekty studenckie 2020 roku. Międzynarodowe jury przyznało Grand Prix oraz pięć wyróżnień. Prezentujemy laureatów Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP.
Trwa kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, tym razem pod nazwą Spatium i w wersji hybrydowej, częściowo odbywającej się on-line. Tradycyjnie towarzyszą jej rozmowy tutorskie, wystawy i praca twórcza, ale po raz pierwszy – ogólnopolski konkurs studencki.
Władze Poznania zwróciły się do studentów architektury w całym kraju z propozycją zaprojektowania nowej zabudowy i aranżacji placu Wiosny Ludów. Wyniki rozstrzygniętego niedawno konkursu posłużą miastu do dalszych prac planistycznych.
Z okazji 25-lecia „A-m” redakcja zaprosiła trzech architektów, by zmierzyli się z pojęciem niemożliwości i poprzez symboliczną instalację spróbowali wyrazić istotę swoich zmagań w architekturze. W ten sposób w trzech polskich miastach stanęły Obiekty Niemożliwe autorstwa Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Ich budowie towarzyszył specjalny konkurs studencki zorganizowany wspólnie z firmą Zumtobel.
Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.
Z okazji 25-lecia redakcja „Architektury-murator” wraz z firmą Zumtobel organizuje konkurs studencki na oświetlenie jednego z trzech Obiektów Niemożliwych. Pula nagród wynosi 10 000 zł, w tym Grand Prix 7000 zł. Rejestracja do 28 października!