fotka z /zdjecia/DOMEK_okladka_300dpi_01.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

D.O.M.E.K.

2010-05-13 2:00

Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata, między innymi dom firankę Shigeru Bana, dom windę Rema Koolhaasa czy dom bąblowiec Anttiego Lovaga.

Koncepcja książki powstała spontanicznie. Architekt Jacek Rzyski, jeden z pomysłodawców, wyciągnął publikację z architekturą Shigeru Bana i tak narodził się dom firanka – przerobiony na potrzeby dzieci tokijski Curtain Wall House (realizacja: 1995). Niepozorna nazwa pociągnęła za sobą lawinę skojarzeń, od domku do domku skompletowano zestaw 35 dobranych całkiem subiektywnie Doskonałych Okazów Małych i Efektownych Konstrukcji. D.O.M.E.K. poprzez zabawę, edukuje. W książce jest dużo historyjek, przypisów, ciekawostek, a wszystko to „zapakowane” w kolorowy, swobodny dizajn. Można tam przeczytać między innymi taki Przepis na domekskładniki:1 lub więcej sławnych architektów1 wolne miejscegarść świeżych pomysłów3 do 4 fur pieniędzy.Wszystko wymieszać, wstrząsnąć i odstawić na 5 miesięcy.Gotowy domek podawać z mieszkańcami.

Strona estetyczna jest autorskim projektem HIPOPOTAM STUDIO. Książka celowo nie zawiera zdjęć, lecz rysunki, które pobudzają fantazję, zachęcają do kreatywnego poznania. Pokażemy wam jak różne mogą być domki i jak bardzo dziwaczne pomysły mają architekci. Poznacie domy, które mają być praktyczne i domy, w których funkcjonalność jest zepchnięta na drugi plan, a na miejscu pierwszym stoi nietypowa i zaskakująca konstrukcja. Po przeczytaniu tej książki zrozumiecie jak wspaniałą przygodą może być poznawanie nowych budowli i jak cudowną sztuką jest architektura – tak o swojej książce piszą Aleksandra Machowiak i Daniel Mizieliński z HIPOPOTAM STUDIO.

Aleksandra Machowiak i Daniel Mizieliński, czyli HIPOPOTAM STUDIO – art dyrektorzy progresywnego i ultradźwiękowego studia dizajnerskiego http://www.hipopotamstudio.pl/

Strona internetowa książki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/domek/domek.html