Architektura MuratorKrytykaObchody jubileuszu „Architektury-murator”

Obchody jubileuszu „Architektury-murator”

Planujemy, że obchody 25-lecia „Architektury-murator” będą trwały cały rok 2019 i składać się na nie będzie wiele różnorodnych wydarzeń, m.in. cykl specjalnie przygotowanych publikacji na temat przyszłości architek-tury wobec wyzwań XXI wieku czy obiekty niemożliwe – wspólne budowanie ze studentami dzieł architektów-mentorów reprezentujących trzy pokolenia: Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki.

Obchody jubileuszu „Architektury-murator”
Szukamy redaktorki lub redaktora! Dołącz do naszego zespołu! Redakcja „Architektury-murator” poszukuje pasjonata architektury, twórczej i energicznej osoby, na stanowisko: fotoedytor, redaktor działu Studenci.
Cykl Mój ulubiony budynek – wybór 17 architektów W publikowanym w latach 1997-2003 cyklu pojawiały się zarówno obiekty dla środowiska architektów wręcz kanoniczne, jak i nieco mniej znane – ich dobór, szczególnie z perspektywy lat, wydaje się znaczący. Ale największym skarbem są zamieszczone w tekstach wspomnienia. Dowiadujemy się z nich, że ulubiony budynek to nie tylko architektura, ale spotkania, wizyty, relacje z przyjaciółmi i mentorami – pisze Ewa P. Porębska.
XI edycja - Woda Radość Miasto Nagrodę główną w XI edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator" otrzymał Stanisław Młyński z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.
X edycja - Akupunktura Miasta Nagrodę główną w X edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator" otrzymali Rafał Stachowicz i Maciej Józefiak z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej oraz Krzysztof Bolek z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku, redakcja miesięcznika „Architektura-murator” pragnie złożyć najlepsze życzenia wszystkim Czytelnikom, Prenumeratorom i Sympatykom naszego czasopisma.
Andrzej Wajda - o zasługach reżysera dla architektury i przestrzeni Osiągnięcia Andrzeja Wajdy dla filmu cieszą się zasłużonym uznaniem. Mniej mówi się o jego zasługach dla architektury i przestrzeni. To z jego inicjatywy i dzięki jego zaangażowaniu powstało kilka znaczących obiektów współczesnej polskiej architektury - m.in. Centrum Sztuki Japońskiej Manggha, Pawilon Wyspiański 2000 oraz Pawilon Józefa Czapskiego w Krakowie.