Wystawa fińska - grand prix sekcji studenckiej

i

Autor: Archiwum Architektury Widzowie PQ2015 podczas doświadczania ukrytego Innego. Fot. Brano Pazitka/serwis prasowy

Wystawa fińska - Grand Prix sekcji studenckiej

2015-08-22 15:13

Interaktywna ściana z lateksu może być scenografią teatralną, ale mówi też o ważnej dla współczesnej kultury i filozofii postaci innego, który chowa się gdzieś tam – po drugiej stronie.

Nazwa obiektuFińska wystawa studencka: The Other Side – Złoty medal PQ2015 za najlepszą ekspozycję w sekcji studenckiej (Gold Medal PQ 2015 for the Best Exposition in the Student Section)

Opis autorski

Bariery są tworzone i łamane przez nas. Przekształcane i ponownie aranżowane, z jakiegoś powodu lub bez powodu. Znaczymy jeden dla drugiego więcej, kiedy... jesteśmy oddzieleni. Jak będziesz się komunikował? Czy w ogóle będziesz, czy po prostu odejdziesz, nigdy już nie poznając drugiej strony? Polityka tworzy kulturalne i ekonomiczne podziały między ludźmi, czasami zupełnie nie uwzględniając ludzi. Fińska wystawa studencka bada pojmowanie oddzielenia i wyboru, jaki mamy, by tę separację zaakceptować albo zbuntować się przeciwko niej i wejść w interakcję z niewidzialnym Innym.

Uzasadnienie jury

W tej wystawie doceniliśmy odważny wybór jednego rodzaju materiału, który ma potencjał ujawnienia wielu aspektów scenografii. Żywo reagując, zaprasza zwiedzających do dotykania i odczuwania. Jest zabawny i interaktywny, ustanawia także rzeczywiście interesującą dynamikę pomiędzy zwiedzającym a niewidzialnymi operatorami, mając przy tym potencjał mówienia o nieznanym i innym.