Architektura MuratorProjekty6 projektów domów letniskowych dla szwajcarskiej Jury

6 projektów domów letniskowych dla szwajcarskiej Jury

9 międzynarodowych pracowni opracowało projekty 6 domów letniskowych, które powstaną w szwajcarskiej Jurze. Wśród nich znalazła się polska pracownia BXBstudio. Zakończenie realizacji przewidziano na 2017 rok.

6 projektów domów letniskowych dla szwajcarskiej Jury
Beetle House, projekt: Anonymous, BXBstudio, Architectural Farm, Loic Picquet

Na lokalizację wybrano kemping Saignelegier, położony w odległości około 10 min jazdy samochodem od miasteczka o tej samej nazwie. Wszystkie zaprojektowano tak, aby minimalnie ingerowały w otaczający krajobraz. Większość z nich będzie uniesiona ponad ziemię i wykonana z naturalnych materiałów. W projektach istotne jest również przenikanie wnętrza i zewnętrza, dzięki któremu zapewniono widoki na zalesioną okolicę.

Wśród architektów znaleźli się projektanci z Architectural Farm (Irlandia), Knowspace (Niemcy, Chiny), studio LoT (Grrcja), Arquitectos Matos (Portugalia), Anonymous (USA), Loïc Piquet (Francja), Haberstroth i Dubail Begert (Szwajcaria) oraz polskiej pracowni BXBstudio. Ta ostatnia jest odpowiedzialna za projekty BEETLE HOUSE oraz THE BENCH HOUSE, które powstały w ramach współpracy Anonymous, Loïc Picquet i Architectural Far. Wszystkie z wymienionych pracowni zostały uznane za najbardziej utalentowane i rokujące w rankingu magazynu Wallpaper z 2014 roku.

Zakończenie realizacji przewidziano na 2017 rok.

Tagi:
Dom Symbiotyczny – powrót do przeszłości w nowoczesnym wydaniu Projekt Domu Symbiotycznego stanowi próbę nowej definicji zasad współżycia z naturą przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowników oraz wykorzystaniu najnowszych technologii. Koncepcję obiektu, w którym znalazło się miejsce zarówno na nowoczesny kurnik i stodołę, jak i basen czy szklarnię opracowały dwa biura: BXBstudio Bogusław Barnaś i Studio Projektowe Paweł Jarosz.
Stodoła Spotkań – centrum rekreacji w Ryglicach koło Tarnowa Na zlecenie władz Ryglic pracownia BXBstudio Bogusław Barnaś zaprojektowała niewielki pawilon inspirowany tradycyjną polską architekturą drewnianą. Oddany właśnie do użytku budynek pełnić ma funkcję centrum rekreacji i lokalnego miejsca spotkań.
BXBstudio projektuje kwartał zabudowy w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej Pracownia BXBstudio-Bogusław Barnaś opracowała projekt planu dla nowego założenia urbanistycznego we wschodniej części miasta Dżudda w Arabii Saudyjskiej.
Dom Eko pod Rzeszowem Rozwiązania architektoniczne oraz szereg technicznych instalacji sprawiają, że dom jest nie tylko ekologiczny, lecz przede wszystkim tani w eksploatacji. Obiekt powstał według projektu pracowni BXBstudio Bogusław Barnaś.
Małopolska Chata Podcieniowa od BXB Studio Projekt stanowi współczesne ujęcie drewnianej architektury podcieniowej, która niegdyś stanowiła charakterystyczny element krajobrazu polskich miasteczek.
Polski kościółek zrębowy Punktem wyjścia dla projektu była konstrukcja stosowana w zabytkowych kościołach zrębowych. Za pomocą prostych zabiegów projektowych uzyskano nowoczesną formę nawiązującą do tradycyjnej drewnianej architektury. Projekt powstał w pracowni BXBStudio - Bogusław Barnaś.