Amazon Court

Podczas MIPIM Architectural Review Future Project Awards w kategorii Biura, przyznano nagrodę budynkowi w Pradze pracowni Schmidt Hammer Lassen.

fotka z /zdjecia/Offices_Winner_Amazon_Court_Prague_Czech_Republic_2.jpg

The MIPIM Architectural Review Future Project Awards zachęca przemysł by dążyć do wysokich standardów projektowych z kontekstem w tle, i pobudzać wokół tego dyskusję. W tym roku konkurencja przyciągnęła niespotykaną ilość dwustu zgłoszeń. Międzynarodowe jury wyłoniło zwyciezców aż w siedmiu katagoriach.

W kategorii Biura, zwyciężył Amazon Court, Praga/Czechy, autorstwa Schmidt Hammer Lassen dla Europolis. To trzeci budynek w River City Prague na brzegu rzeki Vltava, który jest zarządzany przez to biuro nieruchomości.

Projekt wpisuje się w miejski plan, zgodnie z charakterem istniejących budynków po praskiej stronie rzeki z historycznym centrum. Kubiczna bryła z okładziną kamienną, tworzy rytmiczną, pionową elewację. Budynek otacza duży szklany przedsionek, stanowiący publiczną przestrzeń parkową - serce budynku. Pół-wewnętrzna zielona przestrzeń, odzwierciedla publiczne życie, które jest widoczne od zewnątrz.

Nieregularne szkalne otwory w fasadzie doświetlają wnętrze. Rdzeń budynku stanowi publiczny ogród zimowy, z kórego jest bezpośredni dostęp do sklepów na parterze i biur na najwyższym poziomie. Projekt zakłada 19,800 m2 powierzchni biurowej z czego 2,200 m2 przeznaczono na usługi obejmujące restaurację, kawiarnię, fitness. W podziemiu mieścić się będzie 250 miejsc parkingowych. Obiekt odznacza się 50% energooszczędnością w swojej klasie, w poprównaniu do konwencjonalnych biurowców. Koszty budowy szacuje się na 35.2 milionów Euro.

Biuro coworkingowe The Nest w Warszawie Celem projektu było stworzenie atrakcyjnego wizualnie wnętrza z możliwością realizacji różnych modeli pracy. Klienci w zależności od potrzeby mogą wybrać biurko we wspólnej przestrzeni lub prywatny gabinet – pisze Olga Strużyna-Mazurkiewicz.
Biuro i hurtownia farmaceutyczna w Piszu Wbrew wyobrażeniom o architekturze przemysłowej najważniejszą inspiracją dla projektantów stała się natura. Wątek mazurskiej zieleni, drewna oraz kamieni przewija się w każdym detalu w sposób subtelny i nowoczesny – pisze Jerzy S. Majewski.
Woodi To krzesła z siedziskiem wykonanym ze sklejki i podstawą z aluminium. Sprawdzą się zarówno w salach konferencyjnych jak i gabinetach. Dostępne w kilku opcjach: różnych wykończeniach sklejki i tapicerki, kilku typach stelaża oraz kolorystyce elementów. Ich wzornictwo pasuje do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.
Siedziba biura JLL w Warsaw Spire Koncepcja warszawskiego biura JLL opiera się na założeniu, że najważniejsze są potrzeby i wygoda pracowników. Dzisiaj pracują w oryginalnie i ergonomicznie zaprojektowanej kreatywnej przestrzeni – pisze Dominika Olszyna.
Siedziba tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie” Architekci zaprojektowali optymalne środowisko pracy dla kreatywnego zespołu. Dodatkowy atut stanowi przenikająca się z obiektem przestrzeń publiczna, która może zmienić siedzibę lokalnej gazety w ważny element lokalnej tożsamości – pisze Krzysztof Mycielski.
1200 m² dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Grupa Nowy Styl na targach ORGATEC Premierowe produkty światowych projektantów, najnowsze badania i technologie – w dniach 25–29 października na targach ORGATEC Grupa Nowy Styl zaprezentuje nie tylko komfortowe wyposażenie miejsc pracy, ale także swoją wiedzę na temat ich aranżowania.