Architektura MuratorProjektyApartamentowiec nad Odrą we Wrocławiu

Apartamentowiec nad Odrą we Wrocławiu

W malowniczej okolicy dorzecza Starej Odry na wrocławskiej Różance powstaje budynek mieszkalny według projektu pracowni AP Szczepaniak

Apartamentowiec nad Odrą
Apartamentowiec nad Odrą we Wrocławiu według projektu pracowni AP Szczepaniak. Fot. AP Szczepaniak

Inwestycja realizowana jest przy ulicy Na Polance, w miejscu dawnej parowozowni kolejki wąskotorowej, w pobliżu zielonych terenów parku Marii Dąbrowskiej oraz Jana Kasprowicza. W siedmiopiętrowym obiekcie znajdzie się 89 mieszkań o powierzchni od 28 do 120 m2.

Ideą przewodnią projektu było maksymalne wykorzystanie walorów otoczenia. Bryła została więc tak ukształtowana, by z każdego lokalu zapewnić widok na rzekę. Do dyspozycji mieszkańców będzie też ogólnodostępny taras na dachu, parking podziemny na 42 samochody i naziemny na 57 miejsc oraz cztery lokale handlowe w parterze. Biel i szarość tynkowanych elewacji, architekci postanowili przełamać czerwienią cegły klinkierowej, nawiązującą do fasad znajdującego się w sąsiedztwie kościoła Chrystusa Odkupiciela Świata (proj. Jadwiga Grabowska-Hawrylak, 2001). Kompozycję uzupełniają szklane tafle balkonowych balustrad ze stalowymi, ocynkowanymi poręczami.

Budynek będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, jego powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 10 000 m2, a inwestorem jest firma deweloperska ATAL.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2015

Apartamentowiec nad Odrą
Na dachu budynku zostanie urządzony taras widokowy dla mieszkańców. Fot. AP Szczepaniak
MVRD projektują we Wrocławiu! O tej inwestycji mówiło się od dawna. Dziś znamy wreszcie jej głównych autorów. Rozbudowę historycznej kamienicy na Wyspie Słodowej we Wrocławiu zaprojektuje holenderska pracownia MVRDV we współpracy z Q2 Studio.
Wrocławskie Centrum Laryngologii Medicus Budynek zaprojektowany przez studio JSK Architekci łączy funkcję usługową, medyczną i biurową. Obiekt powstał między kwartałem zabytkowych kamienic a terenami elektrociepłowni we Wrocławiu.
Piękny Wrocław 2018! Znamy wyniki konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia i prezydenta miasta Rozstrzygnięto XXVIII edycję konkursu Piękny Wrocław! na najlepsze realizacje powstałe w minionym roku w stolicy Dolnego Śląska. Grand Prix dla Liceum Ogólnokształcącego nr V autorstwa Maćków Pracownia Projektowa.
Wyniki konkursu na projekt Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu Zakład Narodowy im. Ossolińskich wraz z wrocławskim SARP-em przedstawił wyniki dwuetapowego konkursu na projekt nowego muzeum, które stanąć ma przy ul. Szewskiej, tuż obok głównego gmachu Ossolineum w samym centrum stolicy Dolnego Śląska.
Enklawa powolności Na tyłach 150-letniej, wrocławskiej kamienicy „narosła” przeszklona, zgeometryzowana huba. Ogrzewana znajdującym się piętro niżej piecem piekarniczym jest jednak raczej przykładem przyjaznej symbiozy, a nie formy pasożytniczej.
Wrocławskie Apartamenty Zyndrama z widokiem na Odrę Za projekt zlokalizowanej w sercu Wrocławia inwestycji odpowiada biuro APA Hubka. Miejska plomba będzie kolejnym budynkiem mieszkaniowym na koncie dolnośląskiej pracowni.