Architektura MuratorProjektyApartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu

Apartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu

Na poznańskim Starym Mieście rozpoczęła się realizacja apartamentowca według projektu biura Litoborski+Marciniak.

Apartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu

Kameralny budynek, o którego wyrazie decydować będą głównie wysokie okna i wykusze, powstanie na narożnej działce przy ul. Za Bramką 8, u zbiegu z placem Bernardyńskim, w miejscu, gdzie przez wiele lat funkcjonował dziki parking. W sześciokondygnacyjnym obiekcie znajdzie się 40 apartamentów o powierzchni od 29 do 105 m2 oraz lokale usługowe w parterze o łącznej powierzchni ok. 250 m2. W części mieszkań na górnych piętrach zaplanowano antresole, a pod obiektem dwukondygnacyjny garaż z windą samochodową i miejscem dla 33 aut. Za realizację inwestycji odpowiada spółka Unipark powołana przez firmę PVI.

Rozpoczęcie realizacji: 2018

Apartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu
Widok od strony Placu Bernardyńskiego. Budynek zaoferuje ponad 2000 m2
Dwie wieże w Międzyzdrojach: realizacja zgodna z MPZP? Przy plaży w Międzyzdrojach mają stanąć dwie ponad 100-metrowe wieże. Inwestor dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.
Rezydencja Łazienki Park w Warszawie Rozpoczęła się realizacja kolejnego apartamentowca w pobliżu Łazienek Królewskich. Budynek zwieńczony efektowną, zieloną pergolą zaprojektowała pracownia HRA Architekci.
Apartamentowiec The Silo w Kopenhadze Rewitalizacja terenów Portu Północnego w Kopenhadze jest obecnie największym projektem urbanistycznym w Skandynawii. Do roku 2025 planuje się tu realizację mieszkań dla 100 tys. osób. W ramach przedsięwzięcia na cele mieszkaniowe przebudowano m.in. silos zbożowy z lat 60. XX wieku. Dziś to dwunastokondygnacyjny apartamentowiec mieszczący na 17 poziomach 38 indywidualnych jednostek mieszkalnych o powierzchni od 106 do 401 m2 i wysokości dochodzącej do 7 m – pisze Maciej Lewandowski.
Apartamentowiec w Rzeszowie Biuro MWM Architekci zaprezentowało projekt budynku, który mógłby stanąć obok Pałacu Lubomirskich, jednego z najważniejszych zabytków Rzeszowa.
Nowy obiekt w kompleksie Dune Resort w Mielnie Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnego apartamentowca Dune Resort w Mielnie. Projekt budynku powstał w Studiu Architektonicznym Sietnicki.
Apartamentowiec nad Odrą we Wrocławiu W malowniczej okolicy dorzecza Starej Odry na wrocławskiej Różance powstaje budynek mieszkalny według projektu pracowni AP Szczepaniak