Architektura MuratorProjektyBiurowiec Neon w Gdańsku

Biurowiec Neon w Gdańsku

W miejscu dawnej siedziby Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego powstaje ostatni budynek wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia projektu pracowni APA Wojciechowski.

neon
Budynek zaprojektowano na planie litery H. Powierzchnia typowej kondygnacji wyniesie ok. 3 tys. M2, ale w ofercie będą też małe moduły, od 300 m2

Zespół Alchemii realizowany jest od 2011 roku przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie. Dotychczas w trzech etapach powstało pięć budynków: Aurum, Platinum, Rerrum, Titanium i Argon, o łącznej powierzchni biurowej wynoszącej 73,7 tys. m2. W kompleksie znajduje się ponadto największe w Trójmieście centrum rekreacyjno-sportowe oraz liczne punkty handlowo-usługowe. Ostatnim obiektem w ramach założenia będzie biurowiec Neon. Na 11 kondygnacjach przewidziano tu blisko 35,5 tys. m2 powierzchni najmu, z czego ok. 1,4 tys. zajmie część usługowo-handlowa w parterze. W projekcie elewacji zastosowano motywy i materiały wykorzystane w poprzednich obiektach, pasy barwnej siatki, jak w budynkach Aurum i Platinum, czy kształtki ceramiczne w części przyziemia, jak w budynku Argon. Inwestorem kompleksu Alchemii jest firma Torus.

Siedziba All Windows w Nysie Projektanci zaakcentowali strefę wejścia głównego do biurowca dzięki dynamicznej kompozycji brył ułożonych w strukturę kwarcu – o realizacji biura k2w architekci pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.
Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.