Biurowiec Piotrkowska 155 w Łodzi

i

Autor: Archiwum Architektury Źródło: materiały prasowe inwestora

Biurowiec Piotrkowska 155 w Łodzi

2016-07-01 18:39

19-sto piętrowa wieża będzie dominantą kompleksu i jednym z najwyższych budynków w Łodzi. Projekt powstał w warszawskiej pracowni PRC Architekci.

Kompleks Piotrkowska 155 powstanie w centrum Łodzi, przy skrzyżowaniu najważniejszych osi miasta – ulicy Piotrkowskiej i alei Mickiewicza. Domintantą założenia będzie 19-sto piętrowa wieża o wysokości 76 m, w której znajdzie się ponad 25 tys. m2 przestrzeni biurowej i usługowej. W skład założenia wejdą także 7-mio piętrowy hotel oraz 5-cio piętrowy budynek biurowy. Koncepcja architektoniczna powstała w warszawskiej pracowni PRC, odpowiedzialnej m.in. za takie projekty jak biurowiec Atrium 2 oraz rewitalizacja dawnej fabryki Norblina w Warszawie.

Liczący 149 pokoi hotel i najwyższy budynek będą połączone wspólnym parterem i pierwszym piętrem o powierzchni 2 tys. m2, na których znajdą się sklepy, kawiarnie, restauracje oraz centrum fitness i klinika medyczna. Natomiast w dwóch sąsiadujących budynkach (19 i 5 pięter) znajdzie się powierzchnia biurowa klasy A+ o całkowitej powierzchni najmu 21 tys. m2 oraz 4 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej.

Inwestorem jest firma Master Management Group. Prace budowlane rozpoczną się w listopadzie tego roku, a otwarcie kompleksu planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Biurowiec Piotrkowska 155 w Łodzi

i

Autor: Archiwum Architektury Źródło: materiały prasowe inwestora