Architektura MuratorProjektyBiurowiec Prime Corporate Center. Współczesna architektura Warszawy

Biurowiec Prime Corporate Center. Współczesna architektura Warszawy

Współczesna architektura Warszawy: rozpoczyna się budowa biurowca Prime Corporate Center. Zaprojektowany przez Solomon Cordwell Buenz (SCB) i Epstein biurowiec wysokości 93 metrów powstanie przy ul. Grzybowskiej w Warszawie

Nowy biurowiec na warszawskiej Woli: Prime Corporate Center. Parter
Nowy biurowiec na warszawskiej Woli: Prime Corporate Center. Parter zostanie prawdopodobnie wykorzystany do celów usługowych
Prime Corporate Center ul. Grzybowska 78, Warszawa, Polska
AutorzySolomon Cordwell Buenz (SCB) i Epstein
Generalny wykonawcaWarbud
InwestorGolub Gethouse
Powierzchnia użytkowa27500.0 m²
Data realizacji (koniec)2016

Współczesna architektura Warszawy: nowe biurowce

Prime Corporate Center to kolejny biurowiec powstający przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Pobliskie inwestycje biurowe to Warsaw Spire biurowiec firmy Wisher Enterprise a także nieco dalej położony Generation Park. Prime Corporate Center to wysoki biurowiec – budynek będzie mierzył 93 metry. Bryła podzielona jest na dwie główne części. Niższa ma być nieco szersza, na parterze prawdopodobnie pomieści część usługową. Nad podstawą górować będzie wieża z biurami.
Pod budynkiem zaplanowano pięciokondygnacyjny garaż podziemny i 197 miejsc postojowych.

Prime Corporate Center

Projekt architektoniczny nowego biurowca przygotowały firmy Solomon Cordwell Buenz (SCB) i Epstein.
Generalnym wykonawcą nowej inwestycji jest Warbud, a inwestorem Golub Gethouse.
Powierzchnia użytkowa budynku wynosić będzie ok. 27,5 tys. m2, przy czym ok. 20 tys. m2 to powierzchnia biur. Golub Gethouse podkreśla, że nowa inwestycja będzie realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – mają to potwierdzać certyfikat BREEM na poziomie bardzo dobrym, zastosowanie oświetlenia diodami LED, systemu odzysku ciepła i innych rozwiązań ograniczających zużycie energii.

Kiedy powstanie nowy biurowiec?

Umowa między Golub Gethouse a generalnym wykonawcą została podpisana 8 kwietnia 2014. Planowany termin zakończenia nowej inwestycji to czwarty kwartał 2016.


Wyświetl większą mapę

Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Rusza realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostaną zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci
Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja kompleksu Mennica Legacy Tower według projektu pracowni Goettsch Partners z Chicago. Prezentujemy film i najnowsze zdjęcia z budowy Mennica Legacy Tower.
Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie W jaki sposób kreuje się przyjazną przestrzeń? Z pewnością jest to wypadkowa wielu czynników, a Nowogrodzka Square szczęśliwie znalazła wśród nich punkt równowagi. O realizacji pracowni HRA Architekci pisze Robert Szumielewicz.