Architektura MuratorProjektyBiurowiec Prime Corporate Center. Współczesna architektura Warszawy

Biurowiec Prime Corporate Center. Współczesna architektura Warszawy

Współczesna architektura Warszawy: rozpoczyna się budowa biurowca Prime Corporate Center. Zaprojektowany przez Solomon Cordwell Buenz (SCB) i Epstein biurowiec wysokości 93 metrów powstanie przy ul. Grzybowskiej w Warszawie

Nowy biurowiec na warszawskiej Woli: Prime Corporate Center. Parter
Nowy biurowiec na warszawskiej Woli: Prime Corporate Center. Parter zostanie prawdopodobnie wykorzystany do celów usługowych
Prime Corporate Center ul. Grzybowska 78, Warszawa, Polska
AutorzySolomon Cordwell Buenz (SCB) i Epstein
Generalny wykonawcaWarbud
InwestorGolub Gethouse
Powierzchnia użytkowa27500.0 m²
Data realizacji (koniec)2016

Współczesna architektura Warszawy: nowe biurowce

Prime Corporate Center to kolejny biurowiec powstający przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Pobliskie inwestycje biurowe to Warsaw Spire biurowiec firmy Wisher Enterprise a także nieco dalej położony Generation Park. Prime Corporate Center to wysoki biurowiec – budynek będzie mierzył 93 metry. Bryła podzielona jest na dwie główne części. Niższa ma być nieco szersza, na parterze prawdopodobnie pomieści część usługową. Nad podstawą górować będzie wieża z biurami.
Pod budynkiem zaplanowano pięciokondygnacyjny garaż podziemny i 197 miejsc postojowych.

Prime Corporate Center

Projekt architektoniczny nowego biurowca przygotowały firmy Solomon Cordwell Buenz (SCB) i Epstein.
Generalnym wykonawcą nowej inwestycji jest Warbud, a inwestorem Golub Gethouse.
Powierzchnia użytkowa budynku wynosić będzie ok. 27,5 tys. m2, przy czym ok. 20 tys. m2 to powierzchnia biur. Golub Gethouse podkreśla, że nowa inwestycja będzie realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – mają to potwierdzać certyfikat BREEM na poziomie bardzo dobrym, zastosowanie oświetlenia diodami LED, systemu odzysku ciepła i innych rozwiązań ograniczających zużycie energii.

Kiedy powstanie nowy biurowiec?

Umowa między Golub Gethouse a generalnym wykonawcą została podpisana 8 kwietnia 2014. Planowany termin zakończenia nowej inwestycji to czwarty kwartał 2016.


Wyświetl większą mapę

Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.