Architektura MuratorProjektyBłonia nad Nettą w Augustowie

Błonia nad Nettą w Augustowie

Konkurs na projekt ośrodka sportów wodnych oraz zagospodarowania błoni nad Nettą w Augustowie wygrała pracownia PSBA z Kielc.

Ośrodek sportów wodnych nad Nettą
Ściany i część dachu ośrodka sportów wodnych w Augustowie pokrywać ma naturalne drewno. Materiały prasowe PSBA z Kielc.  

Konkurs w imieniu władz Augustowa zorganizował białostocki SARP. Zadaniem uczestników było opracowanie koncepcji ośrodka sportowego dla kajakarzy, zagospodarowania błoni na południowo-zachodnim brzegu rzeki Netty oraz terenu po dawnym gimnazjum nr 1, mieszczącym się w historycznym budynku z lat 30. przy ul. Młyńskiej 35, który w przyszłości ma zostać zaadaptowany na siedzibę urzędu miasta. Zwycięska koncepcja zakłada realizację bazy dla kajakarzy w formie jednokondygnacyjnego budynku z zielonym dachem. Sąsiadujący z obiektem teren zostałby nieznacznie wyniesiony, formując trybunę umożliwiającą obserwowanie zawodów odbywających się na wodzie, a jednocześnie miejsce odpoczynku z doskonałym widokiem na rzekę.

Rozpoczęcie realizacji: 2017

Błonia w Augustowie, wizualizacja
Nowe blónia w Augustowie, projekt konkursowy. W ramach zagospodarowania powstanie nowy ośrodek dla kajakarzy o powierzchni użytkowej ponad 500 m2, wielofunkcyjne boiska, skatepark oraz parking przed dawnym gimnazjum (w głębi). Fot. PSBA
Tagi:
Nowy ośrodek sportów wodnych w Augustowie Budynek wykończono modrzewiem syberyjskim, a na dachu posadzono ekstensywną zieleń. Podobny wyraz otrzymała bryła garażu dla łodzi, którego jedna ze ścian tworzy minitrybunę prowadzącą na dach z małym tarasem widokowym. Prezentujemy nową realizację Przemysława Sokołowskiego, Jakuba Zygmunta i Martyny Lenart-Zygmunt.