Architektura MuratorProjektyDom biurowy projektu 81.WAW.PL

Dom biurowy projektu 81.WAW.PL

Ekspresyjna, meandrująca bryła budynku biurowego projektu 81.WAW.PL ma przypominać dom jednorodzinny oraz nawiązywać do nadmorskich form krajobrazu.

Dom biurowy, 81.WAW.PL
Wizualizacja domu biurowego projektu 81.WAW.PL

Pracownia 81.WAW.PL opracowała projekt biurowca położonego w nadmorskim, sopockim krajobrazie. Jego bryła ma przywoływać skojarzenia z domem jednorodzinnym. Głównym założeniem projektu było stworzenie budynku, który swoim kształtem będzie swobodnie nawiązywał do nadmorskich form przyrody - mówi Anna Paszkowska-Grudziąż z pracowni 81.WAW.PL. Wykorzystaliśmy nawiązania do charakterystycznych elementów nadmorskiego krajobrazu. Wartym wspomnienia elementem jest odniesienie do gry świateł i wody – refleksyjnych odbić światła w tafli wody, które mają swoje odzwierciedlenie w lustrzanym suficie parteru budynku - dodaje Rafał Grudziąż. Ekspresyjność bryły podkreśla kontrastowa kolorystyka. Dominującą na elewacjach biel uzupełniają czarne obramienia okien na piętrze. Wzór na elewacji został zaprojektowany tak, aby ozdobna forma nawiązywała do znaku firmowego inwestora.

Dom biurowy stanowią dwie kondygnacje naziemne oraz jedna podziemna. Powierzchnia użytkowa twynosi 800 m2, zaś powierzchnia zabudowy – 430 m2. W garażu umiejscowionym na poziomie -1 znalazły się pomieszczenia techniczne oraz miejsca postojowe na 5 samochodów. Na parterze budynku zaplanowano przestronny hol wejściowy, kuchnię oraz 3 sale konferencyjne – każda z niezależnym wejściem z korytarza. Na pierwszym piętrze znalazły się 3 pomieszczenia biurowe oraz reprezentacyjny hol recepcyjny. Dzięki przeszkleniom, które zajmują znaczną część konstrukcji budynku, wszystkie pomieszczenia są doskonale doświetlone.

Dom Leśny w Izabelinie projektu 81.waw.pl Kamienna elewacja Domu Leśnego w Izabelinie nawiązuje do ciemnych pni sosen, które rosną na działce. Natomiast wrażenie masywności czarnej bryły minimalizują wnęki wykończone jasnym drewnem.
Dom Czerwony – nowy projekt pracowni 81.waw.pl W willowej okolicy między Wolą a Jelonkami w Warszawie powstanie nowy dom wielorodzinny projektu pracowni 81.waw.pl.
Dom łąka Kwietna łąka porasta dach domu, który od ulicy jest prawie niewidoczny, a z drugiej strony ma duże przeszklenia otwierające widok na jezioro. Za projekt odpowiada warszawska pracownia 81.waw.pl.
Elewacja jak kora - Dom Leśny wśród sosnowych drzew Dom leśny to najnowszy projekt pracowni 81.waw.pl. Kamienna elewacja budynku nawiązuje do faktury i koloru sosnowej kory.
Dom Yenga projektu 81.waw.pl Forma niewielkiego budynku powstała w wyniku inspiracji popularną grą zręcznościową. Bryła domu wygląda tak, jakby zbudowano ją z drewnianych, prostopadłościennych klocków. Projekt powstał w pracowni 81.waw.pl.
Dom Pawilon projektu 81.waw.pl Pracownia 81.waw.pl zaprojektowała dom, który wyglądem nawiązuje do modernistycznych pawilonów. Patrząc na bryłę od strony ulicy widać, że inspiracją dla architektów były słynne realizacje Miesa van der Rohe.