Dom Patio

Parterowy dom z wewnętrznym patio oraz dodatkowym budynkiem mieszczącym prywatne SPA to najnowszy projekt pracowni 81.WAW.PL.

dom patio_ 01_81.waw.pl

Dom Patio nowoczesny, parterowy budynek o łącznej powierzchni 500m2. Dom zaprojektowano na planie litery C, której poziome ramiona stanowią część prywatną, natomiast pionowe to przeszklony na dwie strony pokój dzienny z jadalnią oraz kuchnią.

Główne wejście do budynku znajduje się w zielonej elewacji od strony ulicy. Bezpośrednio z wejścia mieszkańcy mają dostęp do przestronnej garderoby. W części dla dzieci umieszczono 3 sypialnie z dostępem do wspólnej łazienki. Wolna przestrzeń pomiędzy nimi to strefa wspólnych zabaw, a także "oddech" w komunikacji wewnętrznej. Okna z pokoi dziecięcych otwierają się bezpośrednio na zielone patio. W części rodziców znajduje się główna sypialnia z własnym salonem kąpielowym, garderobą i gabinetem. Okna z sypialni i gabinetu także otwierają się na wewnętrzne patio.

Między częścią dla dzieci, a tą dla rodziców umieściliśmy część dzienną, gdzie ma się toczyć życie rodzinne. Składa się na nią salon, jadalnia oraz kuchnia. Wszystkie te pomieszczenia są otwarte i znajdują się w jednej przestrzeni. Całość ma około 150 m2. Część dzienna z jednej strony otwiera się na wewnętrzne patio, a z drugiej na wschodnią część działki. Jest to idealnie miejsce do wspólnego spędzania czasu. Poprzez wydzielone strefy dom pozwala na zachowanie prywatności, zarówno młodszych, jak i starszych domowników - mówi Rafał Grudziąż architekt z pracowni 81.WAW.PL.

We wschodniej część działki zlokalizowano dodatkowy budynek, który jest domkiem gościnnym oraz będzie pełnić funkcję prywatnego spa. Dla większego komfortu i wygody, spa połączone będzie z domem przejściem podziemnym. W części dziennej będzie istniała również możliwość zsunięcia szklanych ścian i ukrycia ich w ścianach domu, tak aby całkowicie otworzyć się na otoczenie – dodaje Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

Dom przykryto płaskim dachem, który obejmuje również obejście. Elewacje wykończono odbijającymi otoczenie aluminiowymi płytami. Drugą, wierzchnią warstwę stanowią pnącza bluszczu lub winorośli.

Dom Leśny w Izabelinie projektu 81.waw.pl Kamienna elewacja Domu Leśnego w Izabelinie nawiązuje do ciemnych pni sosen, które rosną na działce. Natomiast wrażenie masywności czarnej bryły minimalizują wnęki wykończone jasnym drewnem.
Dom Czerwony – nowy projekt pracowni 81.waw.pl W willowej okolicy między Wolą a Jelonkami w Warszawie powstanie nowy dom wielorodzinny projektu pracowni 81.waw.pl.
Dom łąka Kwietna łąka porasta dach domu, który od ulicy jest prawie niewidoczny, a z drugiej strony ma duże przeszklenia otwierające widok na jezioro. Za projekt odpowiada warszawska pracownia 81.waw.pl.
Elewacja jak kora - Dom Leśny wśród sosnowych drzew Dom leśny to najnowszy projekt pracowni 81.waw.pl. Kamienna elewacja budynku nawiązuje do faktury i koloru sosnowej kory.
Dom Yenga projektu 81.waw.pl Forma niewielkiego budynku powstała w wyniku inspiracji popularną grą zręcznościową. Bryła domu wygląda tak, jakby zbudowano ją z drewnianych, prostopadłościennych klocków. Projekt powstał w pracowni 81.waw.pl.
Dom Pawilon projektu 81.waw.pl Pracownia 81.waw.pl zaprojektowała dom, który wyglądem nawiązuje do modernistycznych pawilonów. Patrząc na bryłę od strony ulicy widać, że inspiracją dla architektów były słynne realizacje Miesa van der Rohe.