Architektura MuratorProjektyNajwyższy na świecie? Garaż dla samochodu koncepcyjnego

Najwyższy na świecie? Garaż dla samochodu koncepcyjnego

Architektka Agnieszka Konopka nagrodzona w konkursie Mazda Design za minimalistyczny projekt FRAME.

Garaż dla samochodu koncepcyjnego
Wysoka na dwadzieścia metrów "rama" ma podkreślać formę samochodu.
Garaż dla samochodu koncepcyjnego

Głównym zadaniem konkursu, rozstrzygnięgo w trakcie Łódź Design Festival, było stworzenie garażu dla samochodu Mazda Vision Coupe, uznanego za najpiękniejszy samochód koncepcyjny świata na 33. edycji Festival Automobile International. Nagrodzony projekt Agnieszki Konopki to minimalistyczny obiekt, który przez swoje przeskalowanie obramowuje i podkreśla formę pojazdu.

Garaż dla samochodu koncepcyjnego
Prosta forma garażu ma wyrażać nowoczesność modelu.

Jego prostota, a zarazem monumentalność sprawia, że skutecznie eksponuje zalety samochodu, a zwłaszcza odbicia światła na misternie wyprofilowanej karoserii. Dla każdego dzieła sztuki ważne jest światło – wszystkie ekspozycje, obrazy, rzeźby muszą być odpowiednio oświetlone. Konstrukcja FRAME za dnia pozwala na odbicia światła słonecznego, nocą stanowi iluminowaną ekspozycję, której centralnym punktem jest bryła samochodu - mówi o swoim projekcie architektka. Według organizatorów konkursu, jest to najwyższy architektoniczny projekt indywidualnego garażu.

Tagi:
Parking w kamienicy – wyniki konkursu na wolno stojący garaż w Łodzi Łódź jak wiele miast w Polsce próbuje walczyć z brakiem wystarczającej liczby miejsc parkingowych i zawłaszczaniem przestrzeni publicznej przez samochody. Biuro Architekta Miasta właśnie rozstrzygnęło konkurs na projekt kubaturowego parkingu w jednej z centralnych lokalizacji.