fotka z /zdjecia/Hilton_z_zewnatrz_big.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Hilton

2008-03-21 1:00

Ruszyły prace nad budową pięciogwiazdkowego Hotelu Hilton we Wrocławiu. Projekt architektoniczny jednego z najsłynniejszych hoteli Swiata.

Spółka Wings Properties weszła w posiadanie parceli na Podwalu, w drodze przetargu, zorganizowanego przez Urząd Miasta Wrocław. W tym miejscu powstanie pięciogwiazdkowy hotel. Z jednej strony sąsiadować będzie z budynkiem Poczty Głównej, z drugiej zaś z Galerią Dominikańską.

Obiekt zaprojektowała znana, francuska pracownia architektoniczna Gottesman-Szmelcman Architecture SARL. Opływowa, nieregularna bryła budynku – to Architektura Nowej Formy. Zewnętrzna elewacja zostanie wykonana z Corianu, plastycznego materiału, który podkreśli charakterystyczną, krzywą linię bryły.

Na parterze powstanie Centrum Mediów Współczesnych oraz klub jazzowy. Zaplanowano także ogród, osłonięty częściowo szklaną ścianą, która oddziela go od pozostałych stref hotelowych. Piętra zostaną zaadoptowane na sale konferencyjne, restauracje, powierzchnie usługowe oraz centrum rekreacji. Na najwyższych kondygncjach powstanie 420 luksusowych pokoi i apartamentów. W podziemiach parking na około 250 miejsc. Realizacja planowana jest na 2010 rok. Całkowity koszt inwestycji pochłonie 300 mln złotych.