Architektura MuratorProjektyMennica Residence

Mennica Residence

Na warszawskim Mirowie powstaje duży kompleks mieszkalny według projektu BBGK Architekci. Najwyższy z budynków będzie liczył 14 pięter.

Mennica Residence
Źródło: materiały prasowe inwestora

Kompleks nowoczesnych budynków, który pomieści 470 mieszkań, zlokalizowano w centrum Warszawy, w kwartale ulic Żelaznej, Grzybowskiej, Pereca i Waliców. Znajdą się tu mieszkania o metrażach od 28 do 145 m2, każde z dostępem do balkonu, tarasu, loggii lub ogrodu zimowego. Na niższych kondygnacjach zaprojektowano tzw. studia oraz mieszkania 2 i 3-pokojowe, wyżej apartamenty o powierzchniach do 145 m2. Ostatnie piętra zajmą wysokie na 3 metry Penthouse’y, posiadające tarasy, ogrody zimowe lub werandy.

Dwie wieże flankujące reprezentacyjne wejście w narożu ulic Grzybowskiej i Żelaznej tworzą wyrazistą i charakterystyczną kompozycję przestrzenną. Prosta geometryczna elewacja zaprojektowana ze szlachetnych i dobrze starzejących się materiałów. Umiar w doborze środków oraz ponadczasowość mają być znakiem rozpoznawczym Mennica Residence – mówi Wojciech Kotecki z pracowni BBGK Architekci.

W obiekcie znajdzie się rozbudowana część wypoczynkowa o powierzchni 650 m2, obejmująca m.in.: siłownię, salę do squasha, saunę, salę spotkań dla lokatorów oraz strefę malucha.

W ramach planowanego przez Mennicę Polską S.A. drugiego etapu inwestycji, w miejscu biurowca „Aurum” przy ul. Waliców powstaną kolejne budynki mieszkalne. Obecnie spółka zaangażowana jest również w budowę 32-piętrowego wieżowca Mennica Legacy Tower.

Tagi:
Bliżej Wisły: Krzysztof Mycielski o Elektrowni Powiśle Projektanci zadbali, aby czytelna była tu każda epoka minionego stulecia, która odcisnęła piętno na architekturze zabytku oraz by nowe budynki stylistycznie tkwiły we współczesności. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Krzysztof Mycielski.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – nominacje Inicjatywa Architekci dla Klimatu, modernizacja Muzeum Woli, dom przy Potockiej, kompleks P4 z hotelem Vienna House, EKOpark w Ursusie czy nowe stacje  metra na Targówku: po wielu spotkaniach i wizytach studyjnych w terenie jury VI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy wyłoniło 18 realizacji nominowanych do nagród głównych. Teraz głos mają mieszkańcy.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Hala Gwardii do remontu: miasto ogłasza kolejny przetarg w formule PPP Władze Warszawy szykują wielki remont Hali Gwardii. Właśnie ogłosiły postępowanie na wybór partnera, który wykona prace projektowe i remontowe, a docelowo zajmie się utrzymaniem wschodniej Hali Mirowskiej – tzw. Hali Gwardii.
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.