Architektura MuratorProjektyMiędzypokoleniowe Centrum Edukacji w Warszawie

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Warszawie

To pierwszy tego typu obiekt w stolicy. Znajdzie się w nim biblioteka, klub seniora oraz żłobek. Za wstępną koncepcję odpowiada biuro Kuryłowicz & Associates.

Centum Edukacji Kuryłowicz
W ramach inwestycji Powstaną też trzy place zabaw z urządzeniami dostosowanymi do potrzeb dzieci w różnym wieku. Rys. Materiały prasowe

Centrum stanie w miejscu drewnianego pawilonu biblioteki przy ul. Radosnej w Wilanowie. Remont obiektu był nieopłacalny, więc władze dzielnicy postanowiły zastąpić go nowym. Kontrakt w formule zaprojektuj i wybuduj na podstawie koncepcji Kuryłowicz & Associates zrealizuje firma Skanska. Budynek zaoferuje mieszkańcom blisko 3 tys. m2 powierzchni użytkowej. Przewidziano w nim m.in. sześciooddziałowy żłobek dla 150 dzieci, lokalny klub seniora, salę konferencyjno-widowiskową i kawiarnię z dużym tarasem na dachu.

Zakończenie realizacji: 2016

Mieszkania zamiast biur na Służewcu Chcemy, aby ten projekt był elementem inicjującym naturalne przekształcenia dzielnicy, forma architektury budziła ciekawość, a jak się uda, może nawet chęć przeprowadzki do miejsca, o którym myślało się od dawna, ale nie można go było znaleźć na mapie miasta – piszą autorzy koncepcji osiedla, które zainicjować ma proces zmian w biurowym zagłębiu na Służewcu.
Projekt siedziby Komisji Europejskiej według Kuryłowicz & Associates [GALERIA] Prezentujemy założenia projektu nowej siedziby Komisji Europejskiej wraz z zabudową kwartału przy Rue de la Loi w Brukseli warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.
Nowa siedziba Komisji Europejskiej – Polacy w finale konkursu Komisja Europejska ogłosiła wyniki dwuetapowego konkursu na projekt swojej nowej siedziby. W finale znalazła się pracownia Kuryłowicz & Associates, pokonując takie biura jak Ateliers Jean Nouvel, MVRDV, Zaha Hadid Architects czy O.M.A.
Warszawska linia średnicowa według Kuryłowicz & Associates PKP Polskie Linie Kolejowe ujawniły pierwsze wizualizacje przebudowy warszawskiej linii średnicowej. Koncepcję opracowuje konsorcjum spółek Torprojekt i Kuryłowicz & Associates.
Kuryłowicz & Associates – Wysoko... Wydawałoby się, że typową ambicją twórców projektujących wieżowce jest pragnienie wysokości. W przypadku architektów z warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates myślenie o pięciu się ku górze równoważy jednak koncentrowanie się na tym, co „na dole” – kreowanie tętniących życiem parterów dostępnych dla wszystkich użytkowników. Dominika Szymańska podsumowuje dla nas wystawę Wysoko..., prezentowaną do 31 stycznia w siedzibie SARP Oddział Wybrzeże w Gdańsku.
Zespół mieszkaniowy w Warszawie Kameralne osiedle na granicy warszawskiego Ursusa z zielonymi terenami Konotopy to najnowszy projekt pracowni Kuryłowicz & Associates.