Mokotowska 59

Powstała na bazie istniejącego budynku. Takie rozwiązanie, z jednej strony nie narusza historycznej zabudowy całej ulicy, zaś z drugiej, pozwala na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

fotka z /zdjecia/Motokowska_59_b.jpg

Ulica Mokotowska została wytyczona w latach 70. W XVIII wieku funkcjonowała jako jedna z aleji założenia Osi Stanisławowskiej. Swoją nazwę wzięła od ówczesnej wsi, a późniejszej dzielnicy Warszawy - Mokotowa. Właściwy rozwój ulicy nastąpił w II poł. XIX wieku. Samo założenie urbanistyczne zostało wpisane do rejestru zabytków. Współcześnie, Mokotowska 59 powstała na bazie istniejącego budynku. Takie rozwiązanie, z jednej strony nie narusza historycznej zabudowy całej ulicy, zaś z drugiej pozwala na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Założenia autorskie - Yann Guillemot, architekt
Kiedy zaczynałem pracę nad wstępnym projektem fasady, miałem przed sobą budynek najpierw zniszczony w czasie II wojny światowej, a potem przebudowany w latach 60., wykonany z betonu i użytkowany jako drukarnia. Dawna budowla wydawała mi się jakby 'zmęczona', zwłaszcza w kontekście zabudowy całej ulicy. Punktem wyjścia była zmiana funkcji z przemysłowej na mieszkalną, następnie powstał nowy rytm elewacji, uwzględniający charakter innych kamienic w okolicy. Nie chciałem, aby adaptowany budynek był pastiszem. Moim zadaniem było uszanować zastaną tożsamość unikalnej kamienicy i wykorzystać istniejące cechy strukturalne. Projektując fasadę Mokotowskiej 59, otworzyłem jakby nowy rozdział w życiu tej budowli, z powodzeniem wprowadzając ją w XXI wiek, bez zatracenia ducha bogatej tradycji kulturalnej.

Kamienica Mokotowska 59 to jedna z ostatnich inwestycji mieszkalnych Orco Property Group. W budynku znajdzie się 14 apartamentów o powierzchni od 59 do 240 metrów kwadratowych. Szlachetne wykończenia części wspólnej (marmury, tynk wenecki) oraz reprezentacyjne lobby z concierge zapewnią przyszłym mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo. Do dyspozycji rezydentów będzie też parking z automatyczną platformą na dwóch poziomach.
Kolejnym atutem są starannie zaprojektowane tereny zielone na dziedzińcu jak i na dachu pięciokondygnacjnego budynku. Inwestycja zostanie oddana do użytku w IV kwartale b.r.


Informacje: http://www.orcogroup.com/

fotka z /zdjecia/Motokowska_59_b.jpg
Dwie wieże w Międzyzdrojach: realizacja zgodna z MPZP? Przy plaży w Międzyzdrojach mają stanąć dwie ponad 100-metrowe wieże. Inwestor dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.
Rezydencja Łazienki Park w Warszawie Rozpoczęła się realizacja kolejnego apartamentowca w pobliżu Łazienek Królewskich. Budynek zwieńczony efektowną, zieloną pergolą zaprojektowała pracownia HRA Architekci.
Apartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu Na poznańskim Starym Mieście rozpoczęła się realizacja apartamentowca według projektu biura Litoborski+Marciniak.
Apartamentowiec The Silo w Kopenhadze Rewitalizacja terenów Portu Północnego w Kopenhadze jest obecnie największym projektem urbanistycznym w Skandynawii. Do roku 2025 planuje się tu realizację mieszkań dla 100 tys. osób. W ramach przedsięwzięcia na cele mieszkaniowe przebudowano m.in. silos zbożowy z lat 60. XX wieku. Dziś to dwunastokondygnacyjny apartamentowiec mieszczący na 17 poziomach 38 indywidualnych jednostek mieszkalnych o powierzchni od 106 do 401 m2 i wysokości dochodzącej do 7 m – pisze Maciej Lewandowski.
Apartamentowiec w Rzeszowie Biuro MWM Architekci zaprezentowało projekt budynku, który mógłby stanąć obok Pałacu Lubomirskich, jednego z najważniejszych zabytków Rzeszowa.
Nowy obiekt w kompleksie Dune Resort w Mielnie Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnego apartamentowca Dune Resort w Mielnie. Projekt budynku powstał w Studiu Architektonicznym Sietnicki.