Architektura MuratorProjektyNabrzeże Lubianki w Starachowicach

Nabrzeże Lubianki w Starachowicach

Konkurs na zagospodarowanie terenu wokół zalewu Lubianka w Starachowicach wygrała Pracownia Architektoniczna Format z Kielc.

Zagospodarowanie terenu wokół zalewu Lubianka. Projekt
Zagospodarowanie terenu wokół zalewu Lubianka. Architekci proponują wbudowanie nowych obiektów w krzywiznę skarpy oraz wyeksponowania zachodniego molo w postaci dwupoziomowej konstrukcji

Konkurs w imieniu władz miasta Starachowice zorganizował kielecki SARP. Uczestnicy mieli zaproponować koncepcję obejmującą system ścieżek pieszo-rowerowych, nową promenadę, plaże, płatny parking, a także budynki restauracji, przebieralni, toalet i wypożyczalni sprzętu sportowego. Zdobywcy pierwszej nagrody zaprojektowali „tarasy”, które w oparciu o naturalną rzeźbę nabrzeżnej skarpy formują strefy przeznaczone na różne aktywności.

Tarasowy układ pozwala dodatkowo na wykorzystanie niemal całego terenu jako olbrzymiej widowni w przypadku organizacji widowisk na scenie amfiteatru lub na wodzie – tłumaczą architekci.

Rozpoczęcie realizacji: 2018

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Pracownia BDR Architekci zwyciężyła w konkursie na projekt muzeum poświęconego Witoldowi Pileckiemu, które planowane jest w Ostrowi Mazowieckiej.
Czesław Bielecki zaprojektuje Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku Ministerstwo Obrony Narodowej zaprezentowało projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Obiekt powstanie według koncepcji pracowni Czesława Bieleckiego - jedynej, która wpłynęła na konkurs.
Tak będzie wyglądać nowa ekspozycja w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie Rozstrzygnięto konkurs na projekt nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie. Pierwszą nagrodę przyznano koncepcji opracowanej przez biuro ART FM Sp. z o.o.
Polacy zwycięzcami międzynarodowego konkursu "Wedding Oasis" Praca "Under the Cloud" zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie na projekt przestrzeni przeznaczonej dla ceremonii zaślubin, na terenie Castello di Rosciano we Włoszech. Jej autorami są Joanna Kuczkowska, Tomasz Sołtysiak i Joanna Gizelska z zespołu projektowego A2T.
Konkurs 120 Hours – prezentacja zwycięskiej pracy studentów z Politechniki Warszawskiej W tegorocznej edycji wzięło udział 3024 uczestników z 79 krajów z całego świata. Spośród nadesłanych projektów jury pierwszą nagrodę przyznało Agnieszce Kołacińskiej i Kubie Andrzejewskiemu z Politechniki Warszawskiej. Po raz pierwszy zwycięska praca zostanie zrealizowana wspólnie z organizatorami konkursu. Ukończenie budowy planowane jest na koniec 2017 roku.
Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję Muzeum – Domu Rodziny Pileckich. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia BDR Architekci, która zaprojektowała elegancki pawilon o ponadczasowej formie, zintegrowany z istniejącym domem i tradycyjnie ukształtowanym ogrodem.