Architektura MuratorProjektyNowa Warszawa Zachodnia

Nowa Warszawa Zachodnia

PKP planuje modernizację stacji Warszawa Zachodnia. W przyszłości obiekt stanie się zintegrowanym węzłem przesiadkowym, obsługującym aż 120 tys. pasażerów dziennie. W projekcie architektonicznym przewidziano odniesienia do stacji linii średnicowej Arseniusza Romanowicza.

Nowa Warszawa Zachodnia
Źródło: materiały prasowe; Konsorcjum ”IDOM” w składzie IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo oraz IDOM Ingenieria y Consultoria, a także Tomasz Głębowski i Maja Kwiatek-Głębowska z pracowni architektonicznej „GLEBOWSKI STUDIO”
Tagi:
Warszawska linia średnicowa według Kuryłowicz & Associates PKP Polskie Linie Kolejowe ujawniły pierwsze wizualizacje przebudowy warszawskiej linii średnicowej. Koncepcję opracowuje konsorcjum spółek Torprojekt i Kuryłowicz & Associates.
Żywe Estakady – młodzi architekci z Krakowa walczą o lepszą przestrzeń Projekt pokrytych roślinnością estakad ma zwrócić uwagę na problem degenerującej przestrzeń infrastruktury kolejowej na Starym Podgórzu. Koncepcję opracował zespół młodych krakowskich architektów.
Stacja Muzeum w Warszawie Pracownia Forum Architekci zajęła pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Stacji Muzeum powołanej w miejsce zlikwidowanego Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.
Rusza budowa drugiego biurowca przy dworcu Warszawa Zachodnia Kompleks budynków biurowych o łącznej powierzchni 68 tys. m2 powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie przebudowanego dworca Warszawa Zachodnia. Projekt architektoniczny powstał w pracowni FS&P Arcus.
Innowacyjne dworce kolejowe Na przestrzeni ostatnich lat rola dworców zmieniła się radykalnie. Architekci rezygnują z przestronnych hal z dużymi poczekalniami na rzecz małych stacji lub przestrzeni stanowiących węzeł komunikacyjny, który łączy różne środki transportu – o innowacyjnych rozwiązaniach w projektowaniu współczesnych obiektów kolejowych pisze urbanista Daniel Załuski, od 2009 doradca zarządu centrali PKP w zakresie przebudowy polskich dworców, współautor modernizacji obiektów m.in. w Gdyni, Szczecinie i Przemyślu.
Dwa warianty starego dworca w Poznaniu PKP i władze Poznania zaprezentowały dwa warianty zagospodarowania budynku dworca kolejowego Poznań Główny i terenu Placu Dworcowego. O tym, która z koncepcji zostanie zrealizowana zdecydują konsultacje społeczne.