Lex deweloper

Nowy wieżowiec przy rondzie Radosława w Warszawie

2023-10-24 14:37

Blisko 100-metrowy wieżowiec ma szansę stanąć przy rondzie Radosława w Warszawie. Inwestor ubiega się o pozwolenie w ramach specustawy mieszkaniowej.

Spis treści

  1. Wieża z mieszkaniami przy rondzie Radosława
  2. Inwestor zbuduje ogólnodostępny park
Wieżowiec Libero Warszawa, róg Młocińskiej i Burakowskiej
Autorzy: Atelier Tektura
Inwestor: Green Property Group
Wysokość: 96,5 m
Liczba mieszkań: 198 - 280
Projekt: 2023

Wieża z mieszkaniami przy rondzie Radosława

Projekt mieszkalnego wieżowca u zbiegu ulic Młocińskiej i Burakowskiej w sąsiedztwie ronda Zgrupowania AK „Radosław” na zlecenie Green Property Group opracowało biuro Atelier Tektura. Budynek pod roboczą nazwą Libero miałby mierzyć ponad 96 metrów. Liczyłby 28 kondygnacji nadziemnych i cztery podziemne, a znalazłoby się w nim od 198 do 280 mieszkań. Pierwsze dwie kondygnacje zajęłyby przestrzenie handlowo-usługowe o powierzchni od 2050 do 2650 m².

Architekci zaproponowali obiekt składający się z dwóch części: niższej, siedmiokondygnacyjnej, z zielonym tarasem na dachu, gdzie obok szklarni i ogródków sąsiedzkich urządzono by ścieżki spacerowe, oraz wieży o kaskadowych uskokach, nawiązujących do formy pobliskiego zespołu biurowego Forest (proj. HRA Architekci).

Wieżowiec Libero przy rondzie Radosława w Warszawie

i

Autor: serwis prasowy proj. Atelier Tektura

Inwestor zbuduje ogólnodostępny park

W obowiązującym planie miejscowym działka, na której miałby powstać wieżowiec Libero, przeznaczona jest pod śródmiejską zabudowę handlu i biur. Maksymalną wysokość określono na 25 m, ze zwyżką od strony ronda Radosława do 37 m i dominantą o wysokościowej 125 m.

W zamian za zgodę na realizację inwestor zobowiązał się do przebudowy ul. Młocińskiej, budowy zjazdu z ul. Burakowskiej oraz urządzenia w sąsiedztwie ogólnodostępnych terenów zieleni z ciągami pieszo-rowerowymi i elementami małej architektury o łącznej powierzchni 3087 m². Wniosek dotyczący inwestycji wpłynął do Urzędu m.st. Warszawy na początku maja 2023 roku. Po kolejnych uzupełnieniach został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej 17 października 2023 roku. Teraz głos mają mieszkańcy. Do 7 listopada mogą zgłaszać swoje uwagi. Ostateczną decyzję w sprawie ewentualnej budowy wieżowca Libero podejmie Rada m.st. Warszawy. Więcej informacji na stronie: bip.warszawa.pl.