Architektura MuratorProjektyOsiedle Ursynów #22 projektu JEMS Architekci

Osiedle Ursynów #22 projektu JEMS Architekci

Na warszawskim Ursynowie powstanie budynek mieszkalny z 11-piętrową dominantą projektu biura JEMS Architekci. Inwestycja pod nazwą Osiedle Ursynów #22 ma się zakończyć w 2024 roku.

Osiedle Ursynów #22 projektu JEMS Architekci
Osiedle Ursynów #22 w Warszawie, proj. JEMS Architekci
Osiedle Ursynów #22 Warszawa, ul. Ciszewskiego
AutorzyJEMS Architekci
InwestorDevelia oraz Grupo Lar Polska
Data realizacji (koniec)2024

Osiedle Ursynów #22 zaplanowano między ulicami Rosoła i Ciszewskiego na warszawskim Ursynowie, tuż obok kampusu SGGW. To w zasadzie 6-piętrowy budynek z 12-kondygnacyjną dominantą. Obiekt na zlecenie firm Develia oraz Grupo Lar Polska zaprojektowało biuro JEMS Architekci. Z inwestorem autorzy współpracowali już wcześniej, m.in. przy koncepcji osiedla Lizbońska w Warszawie.

Czytaj też: Osiedle Lizbońska: rusza budowa osiedla Jemsów w ramach specustawy mieszkaniowej |

Tym razem zaproponowali ekonomiczny blok o ascetycznym wyrazie., który zaoferuje w sumie 174 mieszkania o powierzchni od 33 do 93 m². Lokale zostaną wyposażone w przestronne loggie. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano także podziemną halę garażową z komórkami lokatorskimi, a w przyziemiu od strony ulic – przestrzenie usługowe. Zakończenie realizacji Osiedla Ursynów #22 zaplanowane na 2024 rok.

Osiedle Ursynów #22 projektu JEMS Architekci
Osiedle Ursynów #22 w Warszawie, proj. JEMS Architekci
Osiedle Ursynów #22 projektu JEMS Architekci
Osiedle Ursynów #22 w Warszawie, proj. JEMS Architekci

Towarowa 22: Jemsi zamiast Biga Nie Bjarke Ingels Group, ale JEMS Architekci zaprojektują ostatecznie zespół Towarowa 22 na warszawskiej Woli. Nowa koncepcja zakłada między innymi zachowanie reliktów tzw. Domu Słowa Polskiego w formie malowniczej ruiny. Zabudowa będzie też znacznie wyższa.
Dobiega końca realizacja ambasady RP w Berlinie według projektu Jemsów Na budynku ambasady RP w Berlinie zawisła wiecha. Obiekt według projektu biura JEMS Architekci ma zacząć działać za rok. Tym samym kończy się ponad 20-letnia epopeja związana z realizacją polskiej placówki przy reprezentacyjnej Unter den Linden.
Osiedle Lizbońska: rusza budowa osiedla Jemsów w ramach specustawy mieszkaniowej Na granicy Saskiej Kępy i Gocławia wkrótce ruszy budowa osiedla Lizbońska projektu biura JEMS Architekci. Będzie to kolejny warszawski zespół realizowany w trybie specustawy mieszkaniowej.
Gmach Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie: modernizacja według JEMS Architekci Budynek Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie powstał w latach 30. według projektu Rudolfa Świerczyńskiego. Z okazji 100-lecia powołania placówki przejdzie gruntowną modernizację. Nad jej koncepcją pracuje biuro JEMS Architekci.
Półwysep Drewnica: ruszają konsultacje zagospodarowania nabrzeża według JEMS Architekci Spółka Stocznia Centrum Gdańsk, do której należy część terenów postoczniowych na półwyspie Drewnica, zaprasza do dyskusji na temat zagospodarowania tego miejsca. Konsultacje dotyczyć będą projektu opracowanego przez biuro JEMS Architekci, a przeprowadzi je niezależne stowarzyszenie Inicjatywa Miasto.
LPP Fashion Lab / Gdańsk Charakter architektury nawiązuje do przemysłowej przeszłości tej części gdańskiego Dolnego Miasta i wywodzi się z zabudowy typu halowego – o nowej realizacji JEMS Architekci pisze Piotr Śmierzewski.