Architektura MuratorProjektyOsiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Trwa realizacja nowego osiedla na warszawskim Bemowie według projektu pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach założenia powstanie docelowo siedem budynków z 320 mieszkaniami.

Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Osiedle Zielone Bemowo realizowane jest od 2017 roku przy ulicy Lazurowej, pomiędzy Górczewską a Batalionów Chłopskich. Docelowo składać się będzie z siedmiu kameralnych budynków, oferujących mieszkania o powierzchni od 33 do 135 m2.  Lokale na ostatnich kondygnacjach wyróżniać się będą tarasami na dachu oraz ponadstandardową wysokością, która umożliwia budowę antresol.

Domy mają być oddzielone od ruchu samochodowego: wjazdy na parkingi znajdują się tylko na obrzeżach, zaś samo centrum osiedla pozostanie wolne od ruchu kołowego. Osiedle Zielone Bemowo, zgodnie z nazwą, charakteryzować ma też duża ilość zaaranżowanych terenów zielonych, zajmujących blisko 24 000 m2. Inwestorem zespołu jest firma Cordia Polska.  Zakończenie realizacji pierwszego etapu planowane jest na 2019 rok. Całość ma zostać oddana do użytku w 2020 roku.

Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci
Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Do ostatnich projektów pracowni Grupa 5 Architekci prezentowanych w naszym serwisie należy też m.in. wieżowiec planowany w miejscu Komeksu w Warszawie, zespół biurowy Monopolis w Łodzi czy adaptacja dawnego szpitala na hotel w Gdańsku.

Magazyn Bawełny: nowy projekt biura Grupa 5 Architekci na terenie łódzkiej Manufaktury Podczas targów Expo Real w Monachium firma A&A Holding zaprezentowała projekt adaptacji i przebudowy dawnego magazynu bawełny w historycznym kompleksie Izraela Poznańskiego w Łodzi. Koncepcję nowego obiektu biurowo-usługowego na terenie Manufaktury opracowało warszawskie studio Grupa 5 Architekci.
Akademik BaseCamp we Wrocławiu W projekcie kluczowe było uwzględnienie w reprezentacyjnym kwartale miasta architektury tła, budynków poprzemysłowych sprzed ponad stu lat – o projekcie Grupy 5 Architekci pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Zespół biurowo-usługowy Face2Face w Katowicach Ideą projektu było stworzenie takiego miejsca na mapie biurowej centrum Katowic, gdzie strefa do pracy spotyka się z zieloną przestrzenią – pisze o realizacji Face2Face Justyna Swoszowska.
Apartamenty na wynajem przy Św. Barbary w Warszawie: modernizacja kamienic według Grupy 5 Dwie kamienice stanowiące część modernistycznego zespołu dawnego Urzędu Telekomunikacyjnego zostaną zaadaptowane na apartamentowiec z mieszkaniami na wynajem. Projekt przebudowy opracowało biuro Grupa 5 Architekci.
Akademik BaseCamp / Łódź Program obiektu, niezredukowany do przestrzeni mieszkalnej, sprzyja formułom co-livingu i co-workingu, w czym pomaga przemyślana aranżacja – o nowej realizacji biura Grupa 5 Architekci pisze Karolina Tunajek.
Zespół biurowy Studio w Warszawie: nowy wieżowiec projektu Arrow Architects i Grupa 5 Architekci Na warszawskiej Woli, między rondem ONZ i Daszyńskiego, startuje realizacja kolejnego kompleksu biurowego. Zespół według projektu duńskiej pracowni Arrow Architects oraz polskiej Grupa 5 Architekci zostanie oddany do użytku w  2023 roku.