Architektura MuratorProjektyOsiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Trwa realizacja nowego osiedla na warszawskim Bemowie według projektu pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach założenia powstanie docelowo siedem budynków z 320 mieszkaniami.

Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Osiedle Zielone Bemowo realizowane jest od 2017 roku przy ulicy Lazurowej, pomiędzy Górczewską a Batalionów Chłopskich. Docelowo składać się będzie z siedmiu kameralnych budynków, oferujących mieszkania o powierzchni od 33 do 135 m2.  Lokale na ostatnich kondygnacjach wyróżniać się będą tarasami na dachu oraz ponadstandardową wysokością, która umożliwia budowę antresol.

Domy mają być oddzielone od ruchu samochodowego: wjazdy na parkingi znajdują się tylko na obrzeżach, zaś samo centrum osiedla pozostanie wolne od ruchu kołowego. Osiedle Zielone Bemowo, zgodnie z nazwą, charakteryzować ma też duża ilość zaaranżowanych terenów zielonych, zajmujących blisko 24 000 m2. Inwestorem zespołu jest firma Cordia Polska.  Zakończenie realizacji pierwszego etapu planowane jest na 2019 rok. Całość ma zostać oddana do użytku w 2020 roku.

Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci
Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Do ostatnich projektów pracowni Grupa 5 Architekci prezentowanych w naszym serwisie należy też m.in. wieżowiec planowany w miejscu Komeksu w Warszawie, zespół biurowy Monopolis w Łodzi czy adaptacja dawnego szpitala na hotel w Gdańsku.

Architekci Oddziału Warszawskiego SARP – spotkanie z biurem Grupa 5 Architekci Stołeczny oddział SARP zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu prezentującego warszawskie pracownie architektoniczne. Gośćmi wieczoru będą projektanci ze studia Grupa 5 Architekci.
Postępu Apartments w Warszawie Zespół czterech budynków pod nazwą Postępu Apartments planuje w Warszawie firma Golub GetHouse. Na projekt kompleksu ogłosiła konkurs, w którym zwyciężyła pracownia Grupa 5 Architekci.
Dobiega końca realizacja zespołu biurowo-usługowego Monopolis w Łodzi [ZDJĘCIA] Prace nad rewitalizacją zabytkowego kompleksu dawnego Monopolu Wódczanego pomału dobiegają końca. Projekt adaptacji historycznego zespołu do nowych funkcji przygotowała Grupa 5 Architekci we współpracy z łódzkim studiem Jerzego Lutomskiego.
Wieżowiec w miejscu Kolmeksu Pracownia Grupa 5 Architekci projektuje ponad 100-metrowy wieżowiec na warszawskiej Woli. Budynek planowany jest na działce po biurowcu Kolmex, vis-à-vis Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zespół biurowy Monopolis Zabytkowy kompleks dawnego Monopolu Wódczanego zostanie zaadaptowany na funkcje biurowe. Projekt przygotowała Grupa 5 Architekci we współpracy z łódzkim studiem Jerzego Lutomskiego.
Biurowiec Na Pięknej w Warszawie Na formę obiektu wpłynął przede wszystkim kształt działki, która przy długości 35 metrów w najszerszym miejscu miała zaledwie 9,9 metra, a w najwęższym, tuż przy skrzyżowaniu, 3 metry – o nowym budynku, który powstaje u zbiegu ulicy Pięknej i Koszykowej według projektu pracowni Grupa 5 Architekci pisze architekt prowadzący Piotr Bzdel.