Architektura MuratorProjektyOsiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Trwa realizacja nowego osiedla na warszawskim Bemowie według projektu pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach założenia powstanie docelowo siedem budynków z 320 mieszkaniami.

Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Osiedle Zielone Bemowo realizowane jest od 2017 roku przy ulicy Lazurowej, pomiędzy Górczewską a Batalionów Chłopskich. Docelowo składać się będzie z siedmiu kameralnych budynków, oferujących mieszkania o powierzchni od 33 do 135 m2.  Lokale na ostatnich kondygnacjach wyróżniać się będą tarasami na dachu oraz ponadstandardową wysokością, która umożliwia budowę antresol.

Domy mają być oddzielone od ruchu samochodowego: wjazdy na parkingi znajdują się tylko na obrzeżach, zaś samo centrum osiedla pozostanie wolne od ruchu kołowego. Osiedle Zielone Bemowo, zgodnie z nazwą, charakteryzować ma też duża ilość zaaranżowanych terenów zielonych, zajmujących blisko 24 000 m2. Inwestorem zespołu jest firma Cordia Polska.  Zakończenie realizacji pierwszego etapu planowane jest na 2019 rok. Całość ma zostać oddana do użytku w 2020 roku.

Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci
Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci

Do ostatnich projektów pracowni Grupa 5 Architekci prezentowanych w naszym serwisie należy też m.in. wieżowiec planowany w miejscu Komeksu w Warszawie, zespół biurowy Monopolis w Łodzi czy adaptacja dawnego szpitala na hotel w Gdańsku.

Zespół biurowo-usługowy Face2Face w Katowicach Ideą projektu było stworzenie takiego miejsca na mapie biurowej centrum Katowic, gdzie strefa do pracy spotyka się z zieloną przestrzenią – pisze o realizacji Face2Face Justyna Swoszowska.
Apartamenty na wynajem przy Św. Barbary w Warszawie: modernizacja kamienic według Grupy 5 Dwie kamienice stanowiące część modernistycznego zespołu dawnego Urzędu Telekomunikacyjnego zostaną zaadaptowane na apartamentowiec z mieszkaniami na wynajem. Projekt przebudowy opracowało biuro Grupa 5 Architekci.
Akademik BaseCamp / Łódź Program obiektu, niezredukowany do przestrzeni mieszkalnej, sprzyja formułom co-livingu i co-workingu, w czym pomaga przemyślana aranżacja – o nowej realizacji biura Grupa 5 Architekci pisze Karolina Tunajek.
Zespół biurowy Studio w Warszawie: nowy wieżowiec projektu Arrow Architects i Grupa 5 Architekci Na warszawskiej Woli, między rondem ONZ i Daszyńskiego, startuje realizacja kolejnego kompleksu biurowego. Zespół według projektu duńskiej pracowni Arrow Architects oraz polskiej Grupa 5 Architekci zostanie oddany do użytku w  2023 roku.
Akademik na Solcu projektu pracowni Grupa 5 Architekci Rozpoczęła się realizacja prywatnego akademika na warszawskim Solcu. Na potrzeby domu studenckiego zaadaptowany zostanie modernistyczny biurowiec z lat 60. Projekt nowego obiektu opracowało biuro Grupa 5 Architekci.
Modernizacja sanatorium Gurewicza w Otwocku Podwarszawskiemu Otwockowi przywrócono jedną z najbardziej charakterystycznych budowli, a doświadczenia z procesu renowacji mogą posłużyć kolejnym zabytkom unikalnego stylu świdermajer – o realizacji Grupy 5 Architekci pisze Jerzy Szczepanik-Dzikowski.