Park z bajerami według medusagroup

i

Autor: Archiwum Architektury Park na Bronowicach w Krakowie, proj. medusagroup, il. dzięki uprzejmości Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie

Park z bajerami według medusagroup

2018-07-18 14:18

Plaża, place zabaw z pomysłowymi, autorskimi elementami do wspinania, pełzania i skakania, efektowny pawilon toalety i fontanna to tylko niektóre z propozycji zagospodarowania nowego miejskiego parku na krakowskich Bronowicach. Koncepcję przygotowało biuro medusagroup.

Na krakowskich Bronowicach śląska pracownia zrealizowała już niewielką kaplicę oraz pierwszy etap ogromnego osiedla Mieszkaj w mieście, u zbiegu ulic Radzikowskiego i Armii Krajowej, na które składać się będą obiekty mieszkalne różnej skali i intensywności zabudowy, usługi oraz kompleks biurowców. Projektując osiedle stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia atrakcyjnej i przyjaznej mieszkańcom przestrzeni miejskiej w skali dzielnicy. Osiedle to nie tylko mieszkania. To spacer, zakupy, parkowanie, czas wolny, praca, spotkanie z drugim człowiekiem, różnorodność przestrzeni i perspektywy – mówi Łukasz Zagała z medusagroup. Wszystko wskazuje na to, że według koncepcji architektów w sąsiedztwie powstanie również ponad trzyhektarowy publiczny park. Na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie pracownia przygotowała wstępną koncepcję założenia, planowanego w miejscu po dawnym motelu Krak przy ul. Radzikowskiego. W nowym parku projektanci przewidują m.in. plażę, boisko sportowe z zielonymi, schodkowymi trybunami, place zabaw z pomysłowymi, autorskimi elementami do wspinania, pełzania i skakania jak rury, kopce czy siatki, wydzieloną przestrzeń do grillowania i postoju food trucków oraz efektowny pawilon toalety i fontannę. W połowie lipca projekt został poddany konsultacjom. Jak szacuje Zarząd Zieleni Miejskiej, prace nad realizacją założenia mają szansę zacząć się na początku 2019 roku, a zakończyć w 2020 roku.