Architektura MuratorProjektyPark z bajerami według medusagroup

Park z bajerami według medusagroup

Plaża, place zabaw z pomysłowymi, autorskimi elementami do wspinania, pełzania i skakania, efektowny pawilon toalety i fontanna to tylko niektóre z propozycji zagospodarowania nowego miejskiego parku na krakowskich Bronowicach. Koncepcję przygotowało biuro medusagroup.

Park z bajerami według medusagroup
Park na Bronowicach w Krakowie, proj. medusagroup, il. dzięki uprzejmości Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie

Na krakowskich Bronowicach śląska pracownia zrealizowała już niewielką kaplicę oraz pierwszy etap ogromnego osiedla Mieszkaj w mieście, u zbiegu ulic Radzikowskiego i Armii Krajowej, na które składać się będą obiekty mieszkalne różnej skali i intensywności zabudowy, usługi oraz kompleks biurowców. Projektując osiedle stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia atrakcyjnej i przyjaznej mieszkańcom przestrzeni miejskiej w skali dzielnicy. Osiedle to nie tylko mieszkania. To spacer, zakupy, parkowanie, czas wolny, praca, spotkanie z drugim człowiekiem, różnorodność przestrzeni i perspektywy – mówi Łukasz Zagała z medusagroup. Wszystko wskazuje na to, że według koncepcji architektów w sąsiedztwie powstanie również ponad trzyhektarowy publiczny park. Na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie pracownia przygotowała wstępną koncepcję założenia, planowanego w miejscu po dawnym motelu Krak przy ul. Radzikowskiego. W nowym parku projektanci przewidują m.in. plażę, boisko sportowe z zielonymi, schodkowymi trybunami, place zabaw z pomysłowymi, autorskimi elementami do wspinania, pełzania i skakania jak rury, kopce czy siatki, wydzieloną przestrzeń do grillowania i postoju food trucków oraz efektowny pawilon toalety i fontannę. W połowie lipca projekt został poddany konsultacjom. Jak szacuje Zarząd Zieleni Miejskiej, prace nad realizacją założenia mają szansę zacząć się na początku 2019 roku, a zakończyć w 2020 roku.

Klopsztanga w miastach przyszłości 2050: Przemo Łukasik o projektowaniu miast Jak będą wyglądały polskie miasta za 30 lat? Czy będzie w nich miejsce na klopsztangę? Wywiad z Przemo Łukasikiem z medusa group inauguruje nowy cykl rozmów o przyszłości polskich miast w 2050 roku.
Zespół.KTW w Katowicach Kompozycja przestrzenna budynków odpowiada lokalnemu kontekstowi. Forma przesuniętych bloków jest wynikiem wypiętrzającego się układu prostopadłościennych brył Muzeum Śląskiego i siedziby NOSPR. O wyzwaniach związanych z realizacją piszą Przemo Łukasik i Łukasz Zagała.
Nowy Rynek D w Poznaniu: nowa realizacja medusa group Kolejny budynek kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu gotowy! Budynek D projektu śląskiej pracowni medusa group otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.
Medusa group szuka recepty na nowe centrum Wawra Na zlecenie Dom Development studio medusa group opracowuje projekt zagospodarowania poprzemysłowych terenów w centrum Wawra. Wstępna koncepcja, uwzględniająca możliwości przestrzenne tej części dzielnicy, zostanie poddana konsultacjom społecznym.
Osiedle Bolko w Bytomiu: budynki z ekonomicznych bloczków projektu medusa group Osiedle Bolko to pierwszy zespół mieszkaniowy realizowany przez pracownię medusa group w rodzinnym Bytomiu. Projektem na swojej stronie chwalą się nawet władze miasta.
Przemo Łukasik o osiedlu Bolko w Bytomiu To kolejna szansa na odczarowanie Bytomia, który wielu kojarzy się wciąż z poprzemysłowym zapadliskiem. Tymczasem to miejsce z ogromnym potencjałem, niczym dawny Berlin. Nowe osiedle, które zaprojektowaliśmy zaoferuje świetne warunki na start dla młodych ludzi – przekonuje Przemo Łukasik z medusa group.