Architektura MuratorProjektyPark z bajerami według medusagroup

Park z bajerami według medusagroup

Plaża, place zabaw z pomysłowymi, autorskimi elementami do wspinania, pełzania i skakania, efektowny pawilon toalety i fontanna to tylko niektóre z propozycji zagospodarowania nowego miejskiego parku na krakowskich Bronowicach. Koncepcję przygotowało biuro medusagroup.

Park z bajerami według medusagroup
Park na Bronowicach w Krakowie, proj. medusagroup, il. dzięki uprzejmości Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie

Na krakowskich Bronowicach śląska pracownia zrealizowała już niewielką kaplicę oraz pierwszy etap ogromnego osiedla Mieszkaj w mieście, u zbiegu ulic Radzikowskiego i Armii Krajowej, na które składać się będą obiekty mieszkalne różnej skali i intensywności zabudowy, usługi oraz kompleks biurowców. Projektując osiedle stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia atrakcyjnej i przyjaznej mieszkańcom przestrzeni miejskiej w skali dzielnicy. Osiedle to nie tylko mieszkania. To spacer, zakupy, parkowanie, czas wolny, praca, spotkanie z drugim człowiekiem, różnorodność przestrzeni i perspektywy – mówi Łukasz Zagała z medusagroup. Wszystko wskazuje na to, że według koncepcji architektów w sąsiedztwie powstanie również ponad trzyhektarowy publiczny park. Na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie pracownia przygotowała wstępną koncepcję założenia, planowanego w miejscu po dawnym motelu Krak przy ul. Radzikowskiego. W nowym parku projektanci przewidują m.in. plażę, boisko sportowe z zielonymi, schodkowymi trybunami, place zabaw z pomysłowymi, autorskimi elementami do wspinania, pełzania i skakania jak rury, kopce czy siatki, wydzieloną przestrzeń do grillowania i postoju food trucków oraz efektowny pawilon toalety i fontannę. W połowie lipca projekt został poddany konsultacjom. Jak szacuje Zarząd Zieleni Miejskiej, prace nad realizacją założenia mają szansę zacząć się na początku 2019 roku, a zakończyć w 2020 roku.

Biurowce w łódzkiej Fuzji projektu medusa group Zakończyły się prace przy realizacji dwóch biurowców stanowiących część współczesnej zabudowy łódzkiej Fuzji.  Oba budynki, tak jak całe założenie, zaprojektowała śląska pracownia medusa group.
Biurowiec .KTW II w Katowicach Wykorzystanie wielu nowoczesnych rozwiązań, a także wysoce szczelnych systemów fasadowych i okiennych firmy Aluprof pozwoliło uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.
Wokół katowickiej Strefy Kultury: .KTW i Pierwsza Dzielnica Skala realizacji i strategiczne położenie obiektów autorstwa Przema Łukasika i Łukasza Zagały w przestrzeni Katowic sprawiają, że zaczynają one rywalizować z dotychczas dominującą w sylwecie przemysłowej stolicy Górnego Śląska zabudową uformowaną pół wieku temu przez legendarną parę architektów Henryka Buszkę i Aleksandra Frantę – pisze Andrzej Duda.
Klopsztanga w miastach przyszłości 2050: Przemo Łukasik o projektowaniu miast Jak będą wyglądały polskie miasta za 30 lat? Czy będzie w nich miejsce na klopsztangę? Wywiad z Przemo Łukasikiem z medusa group inauguruje nowy cykl rozmów o przyszłości polskich miast w 2050 roku.
Zespół.KTW w Katowicach Kompozycja przestrzenna budynków odpowiada lokalnemu kontekstowi. Forma przesuniętych bloków jest wynikiem wypiętrzającego się układu prostopadłościennych brył Muzeum Śląskiego i siedziby NOSPR. O wyzwaniach związanych z realizacją piszą Przemo Łukasik i Łukasz Zagała.
Nowy Rynek D w Poznaniu: nowa realizacja medusa group Kolejny budynek kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu gotowy! Budynek D projektu śląskiej pracowni medusa group otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.