Architektura MuratorProjektyPark z bajerami według medusagroup

Park z bajerami według medusagroup

Plaża, place zabaw z pomysłowymi, autorskimi elementami do wspinania, pełzania i skakania, efektowny pawilon toalety i fontanna to tylko niektóre z propozycji zagospodarowania nowego miejskiego parku na krakowskich Bronowicach. Koncepcję przygotowało biuro medusagroup.

Park z bajerami według medusagroup
Park na Bronowicach w Krakowie, proj. medusagroup, il. dzięki uprzejmości Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie

Na krakowskich Bronowicach śląska pracownia zrealizowała już niewielką kaplicę oraz pierwszy etap ogromnego osiedla Mieszkaj w mieście, u zbiegu ulic Radzikowskiego i Armii Krajowej, na które składać się będą obiekty mieszkalne różnej skali i intensywności zabudowy, usługi oraz kompleks biurowców. Projektując osiedle stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia atrakcyjnej i przyjaznej mieszkańcom przestrzeni miejskiej w skali dzielnicy. Osiedle to nie tylko mieszkania. To spacer, zakupy, parkowanie, czas wolny, praca, spotkanie z drugim człowiekiem, różnorodność przestrzeni i perspektywy – mówi Łukasz Zagała z medusagroup. Wszystko wskazuje na to, że według koncepcji architektów w sąsiedztwie powstanie również ponad trzyhektarowy publiczny park. Na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie pracownia przygotowała wstępną koncepcję założenia, planowanego w miejscu po dawnym motelu Krak przy ul. Radzikowskiego. W nowym parku projektanci przewidują m.in. plażę, boisko sportowe z zielonymi, schodkowymi trybunami, place zabaw z pomysłowymi, autorskimi elementami do wspinania, pełzania i skakania jak rury, kopce czy siatki, wydzieloną przestrzeń do grillowania i postoju food trucków oraz efektowny pawilon toalety i fontannę. W połowie lipca projekt został poddany konsultacjom. Jak szacuje Zarząd Zieleni Miejskiej, prace nad realizacją założenia mają szansę zacząć się na początku 2019 roku, a zakończyć w 2020 roku.

Mieszkaj w mieście medusa group. Kolejny etap osiedla w Bronowicach [GALERIA] Dobiega końca realizacja osiedla Mieszkaj w Mieście według projektu pracowni medusa group. W ciągu siedmiu lat w północno-zachodniej części Krakowa powstała zupełnie nowa, samowystarczalna dzielnica mieszkaniowo-usługowa.
O tym się mówi: Bijące serce Krystyny W listopadzie ubiegłego roku we wnętrzach wieży szybu Krystyna przy KWK Szombierki architekci z Medusa Group przeprowadzili performance, który pokazywać miał mieszkańcom, że budynek mimo postępującej degradacji wciąż żyje i może zyskać całkowicie nowe wcielenie.
Nowe łódzkie lofty projektu pracowni medusa group Startuje budowa loftów na terenie dawnej fabryki Scheiblera w Łodzi. Metamorfozę przejdą dwa historyczne budynki w północnej części kompleksu. Za projekt przebudowy odpowiada śląska pracownia medusa group.
Budynek D w kompleksie Nowy Rynek w Poznaniu od pracowni Medusa Group Budynek D w zespole Nowy Rynek w Poznaniu stanowi doskonały przykład realizacji, w której zapewnienie komfortu użytkownikom idzie w parze z troską o środowisko naturalne. Dzięki zamontowaniu na fasadzie selektywnego szkła przeciwsłonecznego COOL-LITE® SKN 165 II, w znaczącym stopniu zmniejszyło się zapotrzebowanie energetyczne budynku. Ciepło dostarczane przez słońce jest blokowane, sprawiając, że wnętrza nie wymagają dodatkowego zastrzyku energii do schładzania w okresie letnim. Właściwości termoizolacyjne przeszklenia ograniczają także straty ciepła zimą, a dodatkowo gwarantuje ono optymalny dostęp światła dziennego przez cały rok.
Upper One: nowy wieżowiec w Warszawie od medusa group U zbiegu ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II, w miejscu nieczynnego Atrium International, stanie 34-kondygnacyjny budynek Upper One projektu śląskiej pracowni medusa group. Inwestor, firma STRABAG Real Estate, zapowiada oddanie obiektu do użytku już w 2026 roku.
Ogrody Anny w Łodzi Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.