Architektura MuratorProjektyWielofunkcyjny kompleks przy PGE Arena Gdańsk

Wielofunkcyjny kompleks przy PGE Arena Gdańsk

Na zlecenie władz Gdańska biuro RKW Rhode Kellermann Wawrowsky przygotowało projekt nowej zabudowy wokół stadionu PGE Arena.

Wielofunkcyjny kompleks przy PGE Arena Gdańsk
Widok od strony południowej. Na pierwszym planie park wodny, dalej ogród tropikalny, park rozrywki, centrum SPA, hotel i PGE Arena. Falująca powierzchnia posadzki ma przywodzić na myśl nadmorskie wydmy; il. dzięki uprzejmości RKW Rhode Kellermann Wawrowsky

Głównym autorem opracowania jest Wojciech Grabianowski. Architekci zaproponowali kompleks pięciu obiektów, których forma nawiązuje do pobliskiego stadionu zrealizowanego według ich projektu w 2010 roku. Zgodnie z ideą budynki przypominać mają ułożone obok siebie, oszlifowane przez wodę kamienie. Miałyby się w nich znaleźć: hotel, centrum spa, park rozrywki oraz ogród tropikalny. Trzy obiekty byłyby ze sobą połączone na poziomie parteru, ale łączniki te zostałyby przysypane ziemią, a nasypy wyłożone płytami, by uzyskać efekt falującej posadzki.

Powierzchnia kompleksu to ok. 12 tys. m2.

Projekt koncepcyjny: 2015

Wielofunkcyjny kompleks przy PGE Arena Gdańsk
Projekt na pięciohektarowej działce od strony ulicy Marynarki Polskiej realizowany ma być przy wsparciu prywatnych inwestorów; il. dzięki uprzejmości Rhode Kellermann Wawrowsky
Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło konkurs na projekt nowego cmentarza wojskowego na Westerplatte. W jury m.in. Bolesław Stelmach, Andrzej M. Chołdzyński, Stanisław Fiszer, Oskar Grąbczewski i Marta Sękulska-Wrońska. Składanie wniosków do 27 sierpnia.
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
Izba Lekarska w Gdańsku według Toprojekt: wyniki konkursu W zamkniętym konkursie na projekt ośrodka szkoleniowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku jednogłośnie wygrała pracownia Toprojekt z Rybnika.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Z wizją w przyszłość: Garnizon w Gdańsku [FILM] Na terenach dawnego garnizonu we Wrzeszczu od 2007 roku powstaje nowy zespół biurowo-mieszkalny z funkcjami usługowymi i kulturalnymi. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.