Architektura MuratorProjektyWuwart Apartments we Wrocławiu

Wuwart Apartments we Wrocławiu

Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnego zespołu na Nowych Żernikach. Tym razem według projektu Q2Studio.

Wuwart Apartments we Wrocławiu
Architekci zaprojektowali prostu, zwarte bryły, które stanowić mają reinterpretację tradycyjnych willi miejskich i nawiązywać do stylistyki wczesnego modernizmu

Jak informuje inwestor, firma PCG, to pierwszy zespół mieszkaniowy we Wrocławiu, którego przyszli mieszkańcy będą mieli możliwość zaaranżowania układów apartamentów jeszcze na etapie przedsprzedaży. Kompleks składa się z trzech trzypiętrowych brył. Na każdej kondygnacji zaplanowano po dwa mieszkania z dwustronną ekspozycją wschód-zachód. Będą to trzy- i czteropokojowe lokale o powierzchni od 70 do 93 m2. Postawiliśmy na minimalizm, elegancję oraz wysublimowany detal. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów o zróżnicowanej fakturze i teksturze pozwoliło ograniczyć kolorystykę do kontrastu czerni i bieli. Chcieliśmy stworzyć obiekt ponadczasowy, łączący zalety domu jednorodzinnego i penthouse’u z dużym tarasem – tłumaczą autorzy.

Zakończenie realizacji: 2020

Tagi:
Budynek Braniborska we Wrocławiu: z miłości do modernizmu Budynek przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu ma być jedną z pierwszych realizacji tworzącego się właśnie Centrum Świebodzkiego. W założeniu architektów z Q2Studio będzie wyznaczał kierunek dla kształtowania dalszej zabudowy tej części miasta.
SURVIVAL w Pafawagu. Open Call Od 18 lat Przegląd Sztuki SURVIVAL podejmuje wyzwanie wprowadzania sztuki współczesnej do nietypowych, często niedostępnych na co dzień przestrzeni miejskich. Tym razem gościć będzie w legendarnym wrocławskim Pafawagu, jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego.
Nowa metoda: o osiedlu Nowe Żerniki Łukasz Pancewicz Odwiedzający Nowe Żerniki urbanista może mieć mieszane uczucia. Z jednej strony pojawia się zachwyt nad efektem pracy architektów, z drugiej rodzi pytanie, dlaczego po tylu latach doświadczeń wrocławski projekt stanowi wyjątek, a nie regułę. O realizacji pierwszego etapu wrocławskiego osiedla Nowe Żerniki pisze Łukasz Pancewicz.
Nie żyje Olgierd Czerner 6 listopada w wieku 91 lat odszedł Olgierd Czerner, architekt i historyk, założyciel i pierwszy dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu.
Kontrowersyjna realizacja na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu Firma ATC Development ujawniła wizualizacje nowego budynku na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Projekt został zaakceptowany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa Dom handlowy Renoma we Wrocławiu wkrótce po raz kolejny zostanie przebudowany. Po modernizacji, przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa, zwiększy się strefa gastronomiczna, odtąd otwarta na obie sąsiadujące z budynkiem przestrzenie publiczne: plac Czysty i plac Kościuszki.