Architektura MuratorProjektyZespół biurowo-mieszkalny Orłowo Unique

Zespół biurowo-mieszkalny Orłowo Unique

Położone w bliskiej odległości od morza i rezerwatu Kępa Redłowska Orłowo należy do najbardziej pożądanych lokalizacji nie tylko w Gdyni, ale w całym Trójmieście. Właśnie rozpoczyna się tu realizacja kolejnego zespołu biurowo-mieszkalnego projektu pracowni Arch-Deco.

Zespół biurowo-mieszkalny Orłowo Unique
Zespół biurowo-mieszkalny Orłowo Unique, proj. Arch-Deco, część mieszkalna

Kompleks powstanie przy ul. Zwycięstwa, w bliskim sąsiedztwie poprzedniej biurowo-mieszkalnej realizacji Arch-Deco – zespołu Nowe Orłowo, między ul. Orłowską, Zwycięstwa i Spacerową (inwestor: Invest Komfort). Nowy zespół to projekt bardziej kameralny, opracowany na zlecenie firmy AB Inwestor. W jego skład wejdą zaledwie trzy budynki, dwa mieszkalne, każdy z sześcioma lokalami o powierzchni od 50 do 130 m2, oraz jeden biurowy, oferujący 600 m2 przestrzeni na wynajem. Obiekty mieszkalne, o charakterystycznej dla Arch-Deco neomodernistycznej proweniencji, otwierają się maksymalnie na ogrodową, południową część działki dużymi przeszkleniami i tarasami ujętymi w stalowe ramy.

Rozpoczęcie realizacji: 2018

Park Centralny w Gdyni projektu Arch-Deco Zakończył się II etap budowy Parku Centralnego w Gdyni projektu Arch-Deco. W ramach założenia powstał między innymi plac zabaw, park linowy i skatepark dla młodszych dzieci, a do tego fontanna, nowe miejsca odpoczynku i mnóstwo nowej zieleni.
Psychologia architektury: o wpływie architektury na emocje Henning Larsen, Arch-Deco, Roark Studio, Iliard, Ideograf Czym właściwie jest psychologia architektury? Jak rozumieją ją projektanci? Jakie zabiegi wywołujące emocje i wpływające na nastrój użytkowników stosują? Odpowiadają przedstawiciele pracowni Henning Larsen Architects, Arch-Deco, Roark Studio, Ideograf i Iliard Architecture & Project Management.
V4 Family Houses SARP Kraków zaprasza na finisaż wystawy prezentującej budownictwo mieszkaniowe w krajach Grupy Wyszehradzkiej