Architektura MuratorProjektyZespół mieszkaniowy Aparté Mokotów w Warszawie: nowy projekt HRA Architekci

Zespół mieszkaniowy Aparté Mokotów w Warszawie: nowy projekt HRA Architekci

Na warszawskich Siekierkach wkrótce rozpocznie się realizacja kameralnego osiedla Aparté Mokotów. Trzypiętrowe budynki z panelami fotowoltaicznymi na dachach zaprojektowała pracownia HRA Architekci.

Zespół mieszkaniowy Aparté Mokotów w Warszawie: nowy projekt HRA Architekci
Osiedle Aparté Mokotów w Warszawie, proj. HRA Architekci

Aparté Mokotów powstanie przy ul. Polskiej, nieopodal Trasy Siekierkowskiej. Zespół trzech kameralnych, czterokondygnacyjnych budynków zaprojektowała warszawska pracownia HRA Architekci. Osiedle zaoferuje 92 mieszkania o powierzchni od 39 do 115 m². Najwięcej powstanie tu lokali dwupokojowych (od 39 do 53 m²) oraz trzypokojowych (od 52 do 68 m²), ale klienci będą mieć do wyboru również 17 mieszkań czteropokojowych o powierzchni od 84 do 115 m². Większość tych trzy- i czteropokojowych to lokale dwustronne, choć będą też trójstronne. Część dysponować będzie dwiema łazienkami, a poza tym dodatkowymi toaletami, pralniami lub garderobami.

Czytaj też: Rusza budowa kolejnego budynku DOKI Living według projektu pracowni FORT Targowski |

Zgodnie ze współczesnymi standardami, każde wyposażono ponadto w balkon lub ogródek w parterze o metrażu nawet do 224 m². Na dachach budynków Aparté Mokotów zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne służące do zasilania części wspólnych. Przewidziano też system retencji wody opadowej, która będzie używana do podlewania terenów zielonych na osiedlu. W podziemnej gali garażowej znajdą się 93 miejsca parkingowe, w tym 69 pojedynczych i 24 na platformach Inwestorem zespołu jest Bouygues Immobilier Polska. Zakończenie realizacji to czwarty kwartał 2023 roku.

Zespół mieszkaniowy Aparté Mokotów w Warszawie: nowy projekt HRA Architekci
Osiedle Aparté Mokotów w Warszawie, proj. HRA Architekci
Zespół mieszkaniowy Aparté Mokotów w Warszawie: nowy projekt HRA Architekci
Osiedle Aparté Mokotów w Warszawie, proj. HRA Architekci
Osiedle Mieszkanie Plus w Katowicach od Kuryłowicz & Associates Rozpoczyna się realizacja osiedla Mieszkanie Plus na katowickich Szopienicach według projektu biura Kuryłowicz & Associates. Typologia i schemat zabudowy stanowią rozwinięcie konkursowego opracowania na modelowy budynek wielorodzinny z 2017 roku.
Osiedle Fabrica Ursus w Warszawie: mieszkania z historią w tle Rozpoczęła się realizacja osiedla Fabrica Ursus w Warszawie. Nowe budynki zostaną wkomponowane w pozostałości zabytkowych hal  dawnych zakładów mechanicznych. Za koncepcję założenia odpowiada  Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury.
Biurowiec Forest / Warszawa Ważnym elementem projektu jest zieleń, którą wykorzystano zarówno na dziedzińcu, jak i dachu, gdzie zaplanowano m.in. przestrzeń rekreacyjną oraz ogród publiczny. O wyzwaniach związanych z realizacją pisze Bartosz Michalski.
Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie W jaki sposób kreuje się przyjazną przestrzeń? Z pewnością jest to wypadkowa wielu czynników, a Nowogrodzka Square szczęśliwie znalazła wśród nich punkt równowagi. O realizacji pracowni HRA Architekci pisze Robert Szumielewicz.
Architekci Oddziału Warszawskiego SARP – cykl spotkań Warszawski oddział SARP zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu prezentującego stołeczne biura projektowe. Gośćmi wieczoru będą Błażej Hermanowicz i Stanisław Rewski z pracowni HRA Architekci.
Budynek mieszkalny SOHO 18 w Warszawie Rozpoczyna się kolejny etap realizacji wielofunkcyjnej dzielnicy na warszawskim Kamionku. W ramach założenia SOHO Factory już wkrótce powstanie nowy budynek mieszkalny projektu biura HRA Architekci.
Rezydencja Łazienki Park w Warszawie Rozpoczęła się realizacja kolejnego apartamentowca w pobliżu Łazienek Królewskich. Budynek zwieńczony efektowną, zieloną pergolą zaprojektowała pracownia HRA Architekci.
Holm House – pierwszy polski obiekt bez barier, za to z detalami projektu Oskara Zięty Na warszawskim Mokotowie powstał budynek mieszkalny, który dostosowuje się do potrzeb różnych użytkowników. Oprócz funkcjonalnych rozwiązań znalazły się w nim dzieła polskiego projektanta Oskara Zięty. Za projekt odpowiada biuro HRA Architekci.