Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

HRA Architekci
HRA Architekci
HRA Architekci
sp. z o. o. sp. k.
ul. Klimczaka 8/65
02-797 Warszawa
tel. 22 6738556
fax 22 6738566
e-mail: pracownia@hermanowicz.pl
www.hermanowicz.pl

Warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci (HRA Architekci Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.) powstała w 2004 roku, kontynuując działalność pracowni Wojciech Hermanowicz MWH-Architekci. Jej właściciele, Wojciech Hermanowicz, Błażej Hermanowicz oraz Stanisław Rewski, wraz z utalentowanym i doświadczonym zespołem ponad 60 architektów tworzą projekty zespołów biurowych i mieszkaniowych, budynków apartamentowych oraz użyteczności publicznej. Projektanci są przedstawicielami wiodącego obecnie w stolicy nurtu inspirowanego formami przedwojennego warszawskiego modernizmu, jednak charakterystyczne detale nadają ich architekturze cechy indywidualne.

Błażej Hermanowicz

Błażej Hermanowicz

Stanisław Rewski

Stanisław Rewski

Wojciech Hermanowicz

Wojciech Hermanowicz

Apartamenty w miejscu Polfy na warszawskiej Woli. Projekt biura BBGK Architekci To definitywny koniec przemysłu na warszawskiej Woli. Na terenie Polfy powstanie wielofunkcyjny zespół z ponad dwoma tysiącami mieszkań.
O zespole Varso Place Agnieszka Kalinowska-Sołtys Obiekt jest świetnym przykładem współpracy architektów z różnych pracowni z inwestorem, który jasno określał swoje cele na kolejnych etapach projektowych. Varso Tower mimo dużej wysokości nie zdominowało otoczenia. Sprytnie zaprojektowane podziały elewacji optycznie zmniejszają budynek, przez co wpasowuje się on w skalę miasta – o realizacjach pracowni Foster + Partners i HRA Architekci pisze Agnieszka Kalinowska-Sołtys.
Na terenie dawnych zakładów Modena w Poznaniu powstanie osiedle. Jego projekt opracowało biuro HRA Architekci Teren dawnych zakładów odzieżowych Modena w Poznaniu od ponad dwóch dekad pozostawał niezagospodarowany. Teraz ma się to zmienić. Do 2028 roku firma Cordia zbuduje tu duże osiedle. W pierwszym etapie powstanie 6-piętrowy budynek z dominantą podkreślającą przyszłą oś całego założenia.
Osiedle Łopuszańska 47 w Warszawie Rozpoczęła się realizacja osiedla Łopuszańska 47 na warszawskich Włochach. Zespół według projektu biura HRA Architekci docelowo zaoferuje 500 mieszkań.
Seafood Station Restaurant & Oyster Bar w Warszawie projektu pracowni Sikora Wnętrza Inspiracją dla dwupiętrowej restauracji Seafood Station w Warszawie były targi rybne z różnych zakątków świata. Projekt aranżacji wnętrza opracował architekt Jan Sikora, właściciel pracowni Sikora Wnętrza.
Nagroda Roku SARP 2021 – znamy zwycięzców! 8 października poznaliśmy laureatów 38. edycji konkursu o Nagrodę Roku SARP 2021. Jury przyznało nagrody w siedmiu kategoriach. Grand Prix dla Browarów Warszawskich.
Zespół mieszkaniowy Aparté Mokotów w Warszawie: nowy projekt HRA Architekci Na warszawskich Siekierkach wkrótce rozpocznie się realizacja kameralnego osiedla Aparté Mokotów. Trzypiętrowe budynki z panelami fotowoltaicznymi na dachach zaprojektowała pracownia HRA Architekci.
Aluminium w polskiej architekturze. Biurowce na miarę przyszłości Czym jest architektura przyszłości? Reynaers Aluminium odpowiada na to pytanie i pokazuje jak wyprzedzać trendy i tworzyć nowoczesne i niezawodne okna i drzwi z ekologicznym podejściem.
Biurowiec Forest / Warszawa Ważnym elementem projektu jest zieleń, którą wykorzystano zarówno na dziedzińcu, jak i dachu, gdzie zaplanowano m.in. przestrzeń rekreacyjną oraz ogród publiczny. O wyzwaniach związanych z realizacją pisze Bartosz Michalski.
Lider Dostępności 2021 – najlepsze realizacje uniwersalne w Polsce Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich już po raz szósty doceniły obiekty i przestrzenie publiczne w Polsce najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wśród laureatów znalazł się też architekt Krzysztof Chwalibóg: jeden z pionierów projektowania uniwersalnego w Polsce.