Architektura MuratorRealizacjeApartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci

Apartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci

Zakończyła się budowa Apartamentów przy Bramie: nowego zespołu mieszkaniowego projektu JEMS Architekci na terenie Browarów Warszawskich. Wszystkie dostępne tu lokale przeznaczone są na długoterminowy wynajem.

Apartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci
Apartamenty przy Bramie, proj. JEMS Architekci
Apartamenty przy BramieWarszawa, róg ul. Wroniej i Krochmalnej
AutorzyJEMS Architekci
Generalny wykonawcakonsorcjum Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo
InwestorEcho Investment
Powierzchnia zabudowy3052.0 m²
Powierzchnia całkowita30010.0 m²
Kubatura139907.0 m³
Data realizacji (koniec)2020

Apartamenty przy Bramie to zespół mieszkaniowy składający się z czterech  budynków o zróżnicowanej wysokości od sześciu do dziewięciu kondygnacji i osiemnastokondygnacyjnej wieży. Charakterystyczne skośne ściany obiektów, obłożone jasnoszarą, murowaną cegłą, tworzą atrakcyjne efekty światłocieniowe. W budynkach przewidziano w sumie 450 mieszkań, w tym siedem dwupoziomowych apartamentów na najwyższych piętrach.  Wszystkie wyposażono m.in. w duże okna na pełną wysokość pomieszczeń. W parterach zaprojektowano szereg lokali usługowych i gastronomicznych. Od wewnętrznej strony Browarów Warszawskich stoliki znajdujących się w budynku restauracji i kawiarni będą wychodziły  na woonerf Haberbuscha i Schielego. Do dyspozycji lokatorów jest także przestronne zielone patio w podwórku.

Apartamenty przy Bramie: gwarancja warunków najmu

Lokale w Apartamentach przy Bramie przeznaczone są na długoterminowy wynajem. Zarządza nimi firma Resi4Rent, której udziałowcami są  Griffin Real Estate i Echo Investment, inwestor Browarów Warszawskich. Resi4Rent w ofercie ma już blisko 800 mieszkań we Wrocławiu i Łodzi. Firma wyposaża swoje apartamenty w stałą zabudowę, sprzęt AGD oraz niezbędne meble. Te w Apartamentach przy Bramie dodatkowo mają zamontowaną klimatyzację i internet w cenie najmu. Poszczególne obiekty zespołu Apartamenty przy Bramie połączone są wspólnym, dwukondygnacyjnym garażem, znajdującym się w podziemiu, a częściowo także pod dziedzińcem. Całkowita powierzchnia budynków wynosi ponad 30 tys. m², a powierzchnia użytkowa mieszkań – 18 tys. m².    

Browary Warszawskie to wielofukcyjny zespół realizowany według projektu JEMS Architekci w obrębie ulic Grzybowska, Wronia, Chłodna i Krochmalna. Inwestorem całego założenia jest firm Echo Investment. Powstaje tu nowy, otwarty dla wszystkich miejski kwartał, w którego skład wchodzą budynki mieszkalne, biurowce oraz przestrzenie publiczne z miejscami odpoczynku i rekreacji, kawiarniami, restauracjami i sklepami.

Kompleks Rajska 8 / Gdańsk Logika, czystość i modularność to od zawsze znaki rozpoznawcze JEMS. Widoczne są także w budynkach nowej inwestycji w Gdańsku – pisze Monika Arczyńska.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.
Hotel PURO Warszawa Centrum W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.
Planeta Lem na Warszawskich Targach Książki! 24 maja na Warszawskich Targach Książki odbędzie się prezentacja zwycięskiej koncepcji Centrum Literatury i Języka Planeta LEM autorstwa biura JEMS Architekci. Po spotkaniu dyskusja: czemu służą domy literatury i czy mogą stać się miejską atrakcją na miarę najciekawszych muzeów i zabytków?
Teatr Muzyczny w Poznaniu według Jemsów Wyniki konkursu na nową siedzibę Teatru Muzycznego w Poznaniu wzbudziły wyjątkowo gorące dyskusje. Dziś prezentujemy pracę biura JEMS Architekci, które zdobyło w nim drugą nagrodę.
Browary Warszawskie – nowe wizualizacje i zdjęcia z realizacji Na blisko 4,5-hektarowym terenie dawnych Browarów Warszawskich powstaje kolejny wielofunkcyjny zespół według projektu pracowni JEMS Architekci. Pod koniec ubiegłego roku oddano tu pierwszy z kilku biurowców, następne są już w realizacji. Mamy zdjęcia i nowe wizualizacje!