Architektura MuratorRealizacjeApartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci

Apartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci

Zakończyła się budowa Apartamentów przy Bramie: nowego zespołu mieszkaniowego projektu JEMS Architekci na terenie Browarów Warszawskich. Wszystkie dostępne tu lokale przeznaczone są na długoterminowy wynajem.

Apartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci
Apartamenty przy Bramie, proj. JEMS Architekci
Apartamenty przy BramieWarszawa, róg ul. Wroniej i Krochmalnej
AutorzyJEMS Architekci
Generalny wykonawcakonsorcjum Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo
InwestorEcho Investment
Powierzchnia zabudowy3052.0 m²
Powierzchnia całkowita30010.0 m²
Kubatura139907.0 m³
Data realizacji (koniec)2020

Apartamenty przy Bramie to zespół mieszkaniowy składający się z czterech  budynków o zróżnicowanej wysokości od sześciu do dziewięciu kondygnacji i osiemnastokondygnacyjnej wieży. Charakterystyczne skośne ściany obiektów, obłożone jasnoszarą, murowaną cegłą, tworzą atrakcyjne efekty światłocieniowe. W budynkach przewidziano w sumie 450 mieszkań, w tym siedem dwupoziomowych apartamentów na najwyższych piętrach.  Wszystkie wyposażono m.in. w duże okna na pełną wysokość pomieszczeń. W parterach zaprojektowano szereg lokali usługowych i gastronomicznych. Od wewnętrznej strony Browarów Warszawskich stoliki znajdujących się w budynku restauracji i kawiarni będą wychodziły  na woonerf Haberbuscha i Schielego. Do dyspozycji lokatorów jest także przestronne zielone patio w podwórku.

Apartamenty przy Bramie: gwarancja warunków najmu

Lokale w Apartamentach przy Bramie przeznaczone są na długoterminowy wynajem. Zarządza nimi firma Resi4Rent, której udziałowcami są  Griffin Real Estate i Echo Investment, inwestor Browarów Warszawskich. Resi4Rent w ofercie ma już blisko 800 mieszkań we Wrocławiu i Łodzi. Firma wyposaża swoje apartamenty w stałą zabudowę, sprzęt AGD oraz niezbędne meble. Te w Apartamentach przy Bramie dodatkowo mają zamontowaną klimatyzację i internet w cenie najmu. Poszczególne obiekty zespołu Apartamenty przy Bramie połączone są wspólnym, dwukondygnacyjnym garażem, znajdującym się w podziemiu, a częściowo także pod dziedzińcem. Całkowita powierzchnia budynków wynosi ponad 30 tys. m², a powierzchnia użytkowa mieszkań – 18 tys. m².    

Browary Warszawskie to wielofukcyjny zespół realizowany według projektu JEMS Architekci w obrębie ulic Grzybowska, Wronia, Chłodna i Krochmalna. Inwestorem całego założenia jest firm Echo Investment. Powstaje tu nowy, otwarty dla wszystkich miejski kwartał, w którego skład wchodzą budynki mieszkalne, biurowce oraz przestrzenie publiczne z miejscami odpoczynku i rekreacji, kawiarniami, restauracjami i sklepami.

Kampus LPP Fashion Lab / Gdańsk Ponieważ budynek powstaje na terenie leżącym w dawnej delcie Wisły, każde wejście wyposażono w specjalne szyny do montażu wodoszczelnych przegród, w razie wystąpienia zagrożenia powodziowego. O wyzwaniach związanych z realizacją pisze Maria Mermer z biura JEMS Architekci.
Waterfront w Gdyni według JEMS Architekci: rusza przebudowa terenów przy Nabrzeżu Prezydenta Konkurs na projekt drugiego etapu inwestycji Gdynia Waterfront, realizowanej pomiędzy Sea Tower a skwerem Kościuszki, JEMS Architekci wygrali jeszcze w 2015 roku. Spółka Vastint Poland, która konkurs zorganizowała, zapowiada obecnie realizację przedsięwzięcia.
Generation Park: nowa realizacja JEMS Architekci Zakończyła się budowa kompleksu Generation Park na warszawskiej Woli według projektu pracowni JEMS Architekci. Zwieńczeniem inwestycji jest oddana właśnie do użytku 140-metrowa dominanta: Generation Park Y.
Jerzy Szczepanik-Dzikowski o MCK w Katowicach [FILM] Budynki żyją i są adaptowane do potrzeb. Projektując Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nie wyobrażaliśmy sobie, że będzie taka sytuacja jak pandemia i duże imprezy nie będą mogły się odbywać, ale w zasadzie każdą strukturę budowlaną można dostosować do bieżących potrzeb. Bardzo trudno powiedzieć, co by można urządzić w Spodku, ale bardzo łatwo można powiedzieć, co można urządzić w MCK, a nadto nie ma żadnego problemu, żeby w to pudło wstawić jakąś inną konstrukcję. O realizacji Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci.
Kompleks Rajska 8 / Gdańsk Logika, czystość i modularność to od zawsze znaki rozpoznawcze JEMS. Widoczne są także w budynkach nowej inwestycji w Gdańsku – pisze Monika Arczyńska.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.