Architektura MuratorRealizacjePracownia wietnamskiego artysty

Pracownia wietnamskiego artysty

Przewiewny, ceglany budynek powstał według projektu Tropical Space i mieści pracownię znanego wietnamskiego ceramika Le Duc Ha.

Nowa siedziba pracowni MVRDV
Fot. Hiroyuki Oki

Obiekt powstał na rolniczych terenach w prowincji Quảng Nam w środkowo-południowym Wietnamie. Budynkowi nadano formę sześcianu o boku długości 7 metrów. Jego zewnętrzna warstwa została wykonana z pełnej cegły układanej na kilka sposobów. Ażurowa struktura muru jest przewiewna i zapewnia naturalną wentylację. W gorącym wietnamskim klimacie rozwiązanie to sprawdza się wyjątkowo dobrze, dlatego perforowane ściany pojawiały się już w kilku projektach Tropical Studio, np. Domu Termitierze, nagrodzonym w tegorocznej edycji Wienerberger Brick Award.

Wnętrze studia wypełnia bambusowa rama. Umieszczone na niej platformy pełnią funkcję ław do siedzenia, półek do suszenia i ekspozycji terakotowych wyrobów, a także pasaży komunikacyjnych. Drewniana kratownica dzieli przestrzeń na trzy piętra i pozwala odwiedzającym obejść wnętrze dookoła oraz spoglądać na artystę bez zakłócania jego pracy. Z wyższych poziomów można również wyjrzeć na rzekę oraz otaczający studio ogród. Sercem budynku jest umieszczony na parterze obrotowy stół do pracy doświetlony poprzez otwór w stropie oraz przeszklony dach.

Tagi:
Terca Matrix marki Wienerberger to cegła klinkierowa w kolorze czarnym, o gładkim licu, idealnie sprawdzająca się na elewacjach. Produkt został wykorzystany m.in. na fasadzie nowej siedziby Domu Kultury Kadr na warszawskim Mokotowie (proj. Projekt Samograj). Charakterystycznie ułożona cegła o wymiarach 250x120x65 mm nadaje elewacji trójwymiarowości. Do stworzenia logo wykorzystano cegły Pomerania, Silesja i Karpatia.
Famosa to nowy model cegły elewacyjnej z kolekcji Terca firmy Wienerberger. Jest odporna na różne warunki atmosferyczne, a także niepalne. Można ją stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dostępna w dwóch formatach – tradycyjnym oraz jego dłuższym odpowiedniku (wersja Long), a także charakterystycznych odcieniach brązu i szarości.
Ceramika budowlana w służbie architektury Program Brick-Design daje ogromne pole do popisu projektantom – zamiast skupiać się na dopasowaniu dostępnych na rynku produktów do swojego pomysłu, mogą nareszcie stworzyć swój własny spersonalizowany produkt, będący autorskim rozwinięciem i urzeczywistnieniem projektu – o innowacjach w dziedzinie wytwarzania ceramiki budowlanej i programie Brick-Design mówi Andrzej Meronk, dyrektor handlowy Röben Polska.
Innowacyjna ceramika budowlana. PREZENTACJA Przedstawiona w Gdańsku prezentacja firmy Röben przedstawiająca nowe, niestandardowe rozwiązania dekoracyjne w cegle oraz innowacyjność w podejściu firmy.
Biała elewacja odporna na zanieczyszczenia: klinkierowa wieża w Antwerpii Budynek mieszkalny o oryginalnej formie wieży wykonano z białej cegły odpornej na zanieczyszczenia powietrza. Obiekt stał się jednym z głównych akcentów nowoczesnej dzielnicy mieszkalnej, powstałej w ramach rewitalizacji poportowych terenów Antwerpii.
Zespół sal gimnastycznych we Wrocławiu Pracownia arch_it Piotr Zybura opracowała projekt rozbudowy Zespołu Szkół Nr 5 na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Koncepcja otrzymała wyróżnienie w konkursie Wienerberger Brick Award 2017.