Architektura MuratorRealizacjeBiuro firmy doradczej EY w Warszawie. Rozwiązania akustyczne dla nowych form pracy

Biuro firmy doradczej EY w Warszawie. Rozwiązania akustyczne dla nowych form pracy

Przebudowa warszawskiego biura firmy doradczej EY to przykład zastosowania nowoczesnych rozwiązań akustycznych dla nowych typów przestrzeni biurowych.

budynek ey wnetrza armstrong
Przebudowane biuro miało wcielić w życie autorską koncepcję klienta - "Workplace of the Future". Zastosowane rozwiązania akustyczne firmy Armstrong zapewniły komfort pracownikom, jednocześnie znakomicie wpisując się w nowoczesny projekt wnętrza.
Fot.: Szymon Polański

Biuro firmy doradczej EY, zajmujące powierzchnię 12 tys. m.kw i pierwotnie składające się z 144 gabinetów, przekształcono zgodnie z obowiązującymi trendami w projektowaniu miejsc pracy, tworząc otwartą, jasną przestrzeń zaaranżowaną w nowoczesny sposób. W nowym biurze znalazły się miejsca do pracy indywidualnej i grupowej oraz znacznie rozbudowane pomieszczenia socjalne – na przykład przestronne kuchnie pracownicze czy pomieszczenia z grami (tzw. playroomy).

Przebudowa trwała dwa lata, a na końcowy projekt znaczny wpływ mieli użytkownicy budynku. Zadaniem architektów z firmy Massive Design było połączenie tych różnorodnych wymagań oraz koncepcji i wizji estetycznej klienta w spójną całość. Biuro podzielono na trzy strefy: tradycyjną pracę przy biurku, pracę w skupieniu oraz pracę wspólną (collaboration area). Ta ostatnia stanowi szczególne wyzwanie dla architektów ze względu na nowy model pracy, zakładający współpracę pracowników z różnych działów oraz różne formy spotkań, mniej lub bardziej formalnych. W takiej przestrzeni należy zapewnić komfort akustyczny każdemu z jej użytkowników. Różnorodność zastosowanych systemów zapewniła odpowiednie rozwiązanie dla każdej sytuacji, jak również wprowadziła atrakcyjne elementy wizualne.

budynek ey wnetrza armstrong
Przy otwartych miejscach wspólnej pracy zastosowano wyspy akustyczne z linii
Optima Canopy. Podwieszane panele skutecznie pochłaniają dźwięki obiema powierzchniami (górną i dolną). Ich okrągły kształt stanowi atrakcyjny element dekoracyjny, a biała powierzchnia odbijająca światło doświetla pomieszczenie.
Fot.: Szymon Polański
budynek trumpf wnetrza armstrong
Pionowe panele Metal Baffles, zastosowane w salach konferencyjnych, to nietypowe rozwiązanie – w takich sytuacjach zazwyczaj używane są płaskie, poziome panele. Ich kolorystyka została zróżnicowana w zależności od pomieszczenia. Pełnią podwójną funkcję – skutecznie pochłaniają dźwięki dzięki wkładom akustycznym z wełny mineralnej, jak również podnoszą zrozumiałość mowy w zastosowanym wnętrzu.
Fot.: Szymon Polański
budynek trumpf wnetrza armstrong
W kuchniach pracowniczych, które podczas remontu zostały czterokrotnie powiększone, zamontowano białe ażurowe sufity
CELLIO C36, optycznie powiększające pomieszczenie.
Fot.: Szymon Polański
Ekoakustyka w biurach: nowe panele akustyczne przyjazne środowisku Dobrze zaprojektowana akustyka w biurach ma znaczący wpływ na zdrowie i kreatywność pracowników. VANK stale dostosowuje swoje boksy do współczesnych potrzeb. Nowe panele akustyczne tworzone są zgodnie z metodologią Nature Centered Design. Bo zielone biura szanujące naturę to przyszłość. Do nich też będą chcieli wracać pracownicy.
Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników?”. Najnowsze badania, wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Magda Szubert, specjalistka z dziedziny akustyki i psychoakustyki.
W pogoni za ciszą: wydarzenie on-line Jakie są najskuteczniejsze metody walki z hałasem? Gdzie znajdują się najgłośniejsze i najcichsze miejsca w Polsce? I dlaczego cisza ma dla nas tak duże znaczenie? Już 17 września wyjątkowe wydarzenie on-line organizowane przez Stowarzyszenie Komfort Ciszy i Saint-Gobain.
Kabiny akustyczne HAKO To propozycja na wydzielanie cichych stref we wnętrzach, bez konieczności stawiania trwałych ścian.
Jak zaprojektować ciszę i komfort Efektem współpracy polskich projektantów i polskich producentów jest nowatorskie rozwiązanie, które nie tylko skutecznie redukuje poziom hałasu w pomieszczeniu, ale także wyróżni się w nim ciekawą formą. Poznajcie panele akustyczne EHØ.
Centrum Technologii Trumpf Polska w Warszawie. Akustyka wnętrz - indywidualne rozwiązania Siedziba firmy Trumpf Polska w Warszawie jest przykładem architektury, w której, mimo bardzo prostej formy, zadbano o szlachetność wyrazu i komfort pracowników.