Architektura MuratorRealizacje Showroom i hala produkcyjna firmy ZAJC kuchnie

Showroom i hala produkcyjna firmy ZAJC kuchnie

Nowa inwestycja w Poznaniu: showroom producenta mebli kuchennych  

Showroom i hala produkcyjna firmy ZAJC kuchnie
Showroom i hala produkcyjna firmy ZAJC kuchnie. Fot. IPNOTIC ARCHITECTURE, © Norbert Banaszyk
Schowroom i hala produkcyjnaPoznań, ul. Ostrowska 536
Autorzy IPNOTIC Architecture, Ewelina Jankowska, Katarzyna Pucek, Wojciech Gruszczynski
Architektura wnętrzsala konferencyjna, aranżacja łazienek: pracownia Pulva/ Adam Pulwicki
InwestorZAJC Kuchnie/ Justyna i Mariusz Zajc
Powierzchnia użytkowa1190.0 m²
Kubatura6233.0 m³
Projekt2009 – 2009
Data realizacji (koniec)2012

Projekt budynku na zlecenie ZAJC Kuchnie przygotowała pracownia architektoniczna IPNOTIC Architecture. Główną funkcją obiektu jest prezentacja produkowanych przez inwestora mebli kuchennych. W obiekcie mieści się także część produkcyjna. Od części ekspozycyjnej oddzielony tarasem jest  moduł biurowy, mieszczący między innymi salę konferencyjną. W centrum otwartej przestrzeni wystawienniczej wyróżnia się  otwarta klatka schodowa o ścianach wykończonych wylewanymi na miejscu betonowymi slabami. Szklane barierki pozwalają nie zasłaniają surowej formy schodów. Przykładowe rozwiązania kuchni zaaranżowano na dwóch poziomach części wystawowej.


Budynek nominowany był przez poznański oddział SARP do Nagrody Architektonicznej POLITYKI za rok 2012
Więcej informacji: www.ipnotic.pl


Plac Wiosny Ludów w Poznaniu: wyniki konkursu Władze Poznania zwróciły się do studentów architektury w całym kraju z propozycją zaprojektowania nowej zabudowy i aranżacji placu Wiosny Ludów. Wyniki rozstrzygniętego niedawno konkursu posłużą miastu do dalszych prac planistycznych.
Nowa wieża widokowa w Poznaniu Udostępniony niedawno taras widokowy na odtworzonym Zamku Przemysła nie cieszy się dużą popularnością poznaniaków. Postanowili wznieść zupełnie nową wieżę. Jej projekt opracowało biuro Toya Design.
Architektura Poznania. Szkoła muzyczna projektu Piotr Płaskowicki & Partnerzy Nowa siedziba Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu powstanie według projektu pracowni architektonicznej Piotr Płaskowicki & Partnerzy. Jednorodna bryła budynku nawiązuje do kahonu – drewnianego instrumentu perkusyjnego
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu. Rozbudowa i modernizacja W sierpniowym numerze miesięcznika "Architektura-murator": rozbudowa Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu według projektu pracowni JEMS Architekci. O Bibliotece Raczyńskich piszą: Marek Moskal, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Wojciech Spaleniak, Antoni Domicz, Krzysztof Mycielski, Tomasz Żylski
Okrąglak w Poznaniu. Przebudowa i rewitalizacja poznańskich budynków Marka Leykama i Stanisława Zalewskiego Awangardowy budynek Okrąglaka wzniesiony w 1954 roku w Poznaniu według projektu Marka Leykama i Stanisława Zalewskiego doczekał się przebudowy i rewitalizacji. Efekty przebudowy Okrąglaka i Kwadraciaka zaprezentowane zostały w marcowym numerze miesięcznika "Architektura-murator"