Krzysztof Mycielski, Bolesław Stelmach i Michał Stangel." />
Architektura MuratorRealizacjeSiedziba NOSPR w Katowicach

Siedziba NOSPR w Katowicach

Krzysztof Penderecki uznał nową salę NOSPR-u za najlepszą pod względem brzmienia w Polsce i jedną z trzech tej klasy w Europie – o historii tego spektakularnego przedsięwzięcia, urbanistycznych powiązaniach i architekturze gmachu piszą Krzysztof Mycielski, Bolesław Stelmach i Michał Stangel.

NOSPR
Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Fot. Daniel Rumiancew
Fot.: Daniel Rumiancew

W numerze także wypowiedź głównego projektanta budynku, Tomasza Koniora, o idei połączenia w jednej przestrzeni dwóch typów sal koncertowych, oraz wybitego akustyka Yasuhisa Toyoty, który tłumaczy, jak wykreować miejsce pozwalające publiczności wspólnie przeżywać koncert i czerpać przyjemność zarówno z tego co słychać, jak i widać dookoła.

Ponadto przypominamy historię Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i jej kolejne przeprowadzki – począwszy od niewielkiej sali w warszawskiej kamienicy po dawny Domu Partii w Katowicach.

Siedziba kancelarii prawnej projektu Konior Studio W katowickim Wełnowcu dobiega końca realizacja nowej siedziby jednej z największych śląskich kancelarii prawnych – Ślązak, Zapiór i Wspólnicy. Projekt obiektu z wykorzystaniem elementów historycznych magazynów znajdujących się na działce opracowało Konior Studio.
Nowa filharmonia w Ostrawie według Konior Studio Do udziału w konkursie na projekt nowej siedziby filharmonii władze Ostrawy zaprosiły trzy pracownie: Steven Holl Architects, Konior Studio i Henning Larsen Architects. Polski zespół zaproponował obiekt w formie przeskalowanej oranżerii wkomponowanej w istniejący park.
Nowa filharmonia w Brnie Wiemy, jak będzie wyglądała nowa sala koncertowa w Brnie według projektu Konior Studio. Na spotkaniu z władzami tego czeskiego miasta autorzy przedstawili właśnie pierwsze wizualizacje budynku.
Centrum edukacji w Czechowicach-Dziedzicach W Czechowicach-Dziedzicach powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej według konkursowego projektu Konior Studio.
Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie Budynek dawnego Domu Sierot przy ul. Rakowieckiej zostanie zaadaptowany do potrzeb Zespołu Szkół Muzycznych według projektu Konior Studio.
Konior Studio projektuje szkołę muzyczną w Warszawie Nowa siedziba Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie powstanie przy ulicy Rakowieckiej, tuż obok zabytkowego zespołu budynków z przełomu XIX i XX wieku. Sercem obiektu będzie sala koncertowa dla trzystu osób. Projekt powstał w pracowni Konior Studio.