Architektura MuratorStudenciCosentino Design Challenge – startuje 13. edycja międzynarodowego konkursu dla studentów

Cosentino Design Challenge – startuje 13. edycja międzynarodowego konkursu dla studentów

Grupa Cosentino już po raz trzynasty ogłosiła międzynarodowy konkurs dla studentów kierunków projektowych Cosentino Design Challenge. Uczestnicy mają do wyboru dwie kategorie: Architektura oraz Projektowanie i Design. W każdej zostaną przyznane trzy nagrody o wartości 1000 euro!

Cosentino Design Challenge – startuje 13. edycja międzynarodowego konkursu dla studentów kierunków projektowych

Tematem konkursowych zmagań w kategorii Architektura jest hasło Cosentino i woda, w kategorii Projektowanie i Design – Cosentino i energia. W ramach tych tematów organizatorzy pozostawiają uczestnikom pełną swobodę, jednak każdy projekt powinien uwzględniać jeden z produktów Cosentino: powierzchnię kwarcową Silestone®, powierzchnię ultrakompaktową Dekton® i /lub kamień naturalny ze specjalną ochroną przeciw plamom – Sensa by Cosentino®.

W jury konkursu tradycyjnie znajdą się profesorowie uczelni patronujących, osobowości świata architektury i wzornictwa oraz przedstawiciele Grupy Cosentino. Sędziowie oceniać będą koncepcyjną i techniczną jakość projektów, kreatywność, innowacyjność, możliwości opracowania i budowy prezentowanych prac, a także wpasowywanie się propozycji w ważną dla firmy ideę zrównoważonego rozwoju oraz dostosowanie koncepcji projektu do produktów oferowanych przez Grupę Cosentino. Projekty opisane w języku angielskim można zgłaszać do 1 czerwca 2019 roku. W obu kategoriach konkursowych przyznane zostaną trzy nagrody o wartości 1000 euro, a także trzy nagrody pocieszenia dla finalistów.

Do ubiegłorocznej edycji Cosentino Design Challenge zgłoszono 333 prace (141 w kategorii Architektura oraz 192 w kategorii Design). Zwycięzcami w kategorii Architektura zostali Laura García Navas za projekt Geode of marble, Miguel J. Martínez Peirotén za projekt Stalactige i Estela Benito Molin za DUTTILE. W kategorii Design zwyciężyły projekty: Marble Origami autorstwa Sophie Perrier, Ascension of the Stones Ulisesa Moya Rodrígueza oraz Bajo la sombra de un árbol Davida Hervás Reya. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny tu. Poniżej publikujemy prace ubiegłorocznych finalistów.

Dekton Chromica wchodzi w skład najnowszego zestawu wzorów powierzchni ultrakompaktowych marki Cosentino. Kolekcja, o dwóch głębokich i nasyconych odcieniac Baltic oraz Feroe, inspirowana jest ukrytymi i niedostępnymi miejscami na Ziemi, a zaprojektowana została we współpracy z Daniel Germani Designs. Wielkoformatowe płyty Dekton, o wymiarach 320 x 144 cm i grubości: 0,8, 1,2 lub 2 cm, mogą być wykorzystywane jako blaty kuchenne i łazienkowe, materiał na podłogę, schody, fasadę czy okładziny ścian.
Dekton 2020 – premiera nowej kolekcji Dekton w Arkadach Kubickiego Cosentino zaprasza na premierowy pokaz kolekcji Dekton 2020. Nowe wzory powierzchni Dekton zaprojektowały takie studia jak londyńskie PATTERNITY czy  Daniel Germani Designs.