Design Summer School: pierwsza edycja warsztatów projektowych Gosi i Tomka Rygalików

i

Autor: Archiwum Architektury

Design Summer School: pierwsza edycja warsztatów projektowych Gosi i Tomka Rygalików

2020-08-27 14:30

W dniach 13-20 września na terenie kampusu SOBOLE nad Bystrzycą odbędzie się pierwsza edycja warsztatów Design Summer School zainicjowanych i prowadzonych przez projektantów Gosię i Tomka Rygalików. Wśród tutorów architekta Anna Lorens, Grzegorz Niwiński i Jerzy Porębski z Towarzystwa Projektowego oraz Przemo Łukasik z medusa group.

Design Summer School ma pobudzać kreatywność i rozwijać umiejętności projektowe młodych twórców. Z pewnością sprzyjać temu będzie otoczenie kreatywnego kampusu SOBOLE, który duet designerów prowadzi od 2016 roku. W odpowiedzi na obecną sytuację społeczno-ekonomiczną, tematem pierwszej edycji spotkania ma być Design Resilience. Jak tłumaczą organizatorzy, odpowiedzią na nieustannie zmieniającą się rzeczywistość powinno być bowiem budowanie elastycznej odporności (resilience), która stanowi umiejętność szybkiego reagowania i skutecznej adaptacji. Teraz bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy skupić się na tworzeniu rozwiązań, które są dobre dla nas i dla planety, odpowiadają na prawdziwe potrzeby i budują realną wartość – zapowiadają.

Design Summer School 2020 z udziałem gości z Niemiec, Anglii i Szkocji

W warsztatach weźmie udział 20 wybranych projektantów i studentów kierunków kreatywnych. Gościć będziemy uczestników z Niemiec, Szkocji, Anglii i naturalnie z Polski. Wybór ścisłego grona nie należał do łatwych. Przeglądając portfolia, kierowaliśmy się przede wszystkim otwartością i wszechstronnością projektantów, a także ich potencjałem do interdyscyplinarnej współpracy – mówi Tomek Rygalik. Do współprowadzenia warsztatów zaproszono m.in. projektantów związanych z Wydziałem Wzornictwa warszawskiej ASP: Zuzannę Łąpieś, Grzegorza Niwińskiego, Jerzego Porębskiego, a także Annę Lorens z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i współzałożyciela pracowni medusagroup Przema Łukasika. Pomimo niełatwych okoliczności z jakimi zmaga się obecnie świat, wygrała potrzeba bycia razem i bezpiecznej integracji, dzięki czemu 13 września będziemy mogli spotkać się w Sobolach podczas Design Summer School. Wierzymy, że kreatywności nie da się zatrzymać! – podsumowuje Gosia Rygalik. Więcej informacji na designsummerschool.org. Design Summer School 2020Kiedy: 13-20 września Gdzie: Sobole 27, 21-307 Sobole