Architektura MuratorStudenciFresh Design IV - zgłoś udział w warsztatach i zaprojektuj rozwiązanie dla brzegów Odry we Wrocławiu!

Fresh Design IV - zgłoś udział w warsztatach i zaprojektuj rozwiązanie dla brzegów Odry we Wrocławiu!

Między 13 a 23 maja we Wrocławiu odbędzie się IV edycja warsztatów projektowych Fresh Design. Pod okiem doświadczonych architektów, studenci opracują rozwiązania przestrzenne dla brzegów Odry we Wrocławiu. Zgłoszenia udziału w warsztatach przyjmowane są do 15 kwietnia 2016. [UWAGA Rekrutacja przedłużona do 24 kwietnia!]

„FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie”

Tegoroczne warsztaty projektowe Fresh Design poświęcone będą opracowaniu rozwiązań zagospodarowania przestrzennego brzegów Odry w centrum Wrocławia. Warsztaty będą prowadzone pod okiem doświadczonych wykładowców i praktyków. W ubiegłych edycjach uczestniczyli m.in.: Zbigniew Maćków, prof. Zbigniew Bać, dr Roman Rutkowski oraz właściciele pracowni architektonicznej Szlachcic Architekci. Najciekawsze rezultaty spotkań będą realizowane w przestrzeni miejskiej Wrocławia.

Uczestniczący we Fresh Design studenci z całej Europy, poza warsztatami projektowymi, wezmą udział w wykładach i spotkaniach, poświęconych wykorzystaniu potencjału rzeki w architekturze. Efekty ich pracy zostaną przedstawione w postaci wizualizacji, planszy, makiet lub prezentacji slajdowych na wystawie, która odbędzie się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach należy przesyłać do dnia 15 kwietnia 2016, do godziny 23.59, przez formularz online na stronie www.freshdesign.edu.pl. Regulamin warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod adresem: http://freshdesign.edu.pl/pl/regulamin/. W przypadku pytań i problemów technicznych należy skontaktować się z organizatorem pod adresem e-mail info@freshdesign.edu.pl.

Regulamin warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod adresem: http://freshdesign.edu.pl/pl/regulamin/

OSSA Gdynia 2022: Zanikanie Trwa rekrutacja do udziału w 28. edycji Ogólnopolskich Spotkań Studentów i Studentek Architektury – OSSA. Tegoroczne warsztaty odbędą się w Gdyni w dniach 4-11 września pod hasłem „Zanikanie”.
MEDS Silesia Revival dopiero za rok Międzynarodowe warsztaty MEDS w tym roku po raz pierwszy miały odbyć się w Polsce, jednak z uwagi na sytuację edpidemiologiczną organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok.
Sukkot – let's build a tent! Podsumowanie warsztatów z okazji Święta Kuczek Zakończyła się kolejna edycja warsztatów Sukkot – let's build a tent! Przez 8 dni 32 studentów z Polski, Niemiec i Izraela pod okiem doświadczonych tutorów projektowało w Poznaniu współczesne wersje tradycyjnego szałasu na żydowskie Święto Kuczek. „Architektura-murator” była patronem medialnym tej edycji.
Przygarnij przestrzeń. Rezydencje architektoniczno-projektowe Przygarnij przestrzeń to program rezydencji, podczas których młodzi projektanci spędzą czas w wybranych małych polskich miejscowościach, aby wspólnie ze społecznościami lokalnymi określić, czego brakuje tam w przestrzeniach publicznych. Efektem ich pracy będą projekty, które zostaną zrealizowane w 2017 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 grudnia.
"Ekoteka" czyli ekoinnowacje w mieście. Warsztaty architektoniczne dla dzieci Centrum Poznawcze Hali Stulecia po raz kolejny zaprasza na cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci. Tematem przewodnim spotkań będą ekoinnowacje. Najmłodsi architekci dowiedzą się m.in. czym są innowacje, co nowego można wynaleźć, by rozwijać miasto, a jednocześnie chronić przyrodę oraz czym są parki kieszonkowe.
Międzynarodowe warsztaty studenckie Mood for Wood W ramach międzynarodowych warsztatów Mood for Wood grupa 40 studentów zaprojektuje i zrealizuje przestrzenie do wypoczynku w czterech miejscach w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 sierpnia 2016 roku.