Architektura MuratorStudenciMood for Wood 2020 – dwie edycje warsztatów. Zapisy

Mood for Wood 2020 – dwie edycje warsztatów. Zapisy

Warsztaty Mood for Wood 2020 odbędą się tym razem w dwóch terminach. Na przełomie lipca i sierpnia w Cieszynie, w sierpniu na terenie poznańskiej dzielnicy Szeląg.

Mood for Wood 2020 – wiosenna edycja warsztatów
Jedna z konstrukcji zrealizowanych podczas warsztatów Mood for Wood w 2019 roku.

Dotychczas odbyło się pięć międzynarodowych edycji Mood for Wood. Wzięło w nich udział kilkuset studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. W trakcie warsztatów uczestnicy pod okiem uznanych architektów oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych lokalizacji Poznania.

Dwie edycje warsztatów

W tym roku wyjątkowo przewidziano dwie edycje warsztatów Mood for wood. Pierwsza, której tematem będzie Sąsiedztwo, planowana jest w Cieszynie na przełomie lipca i sierpnia (23.07-03.08.2020). Projektanci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji stworzą meble integrujące mieszkańców po obu stronach granicy. Druga, pod hasłem Grow your community, odbędzie się w sierpniu w Poznaniu (21-30.08). Studenci z Polski i Niemiec wesprą swoimi projektami miejskich ogrodników na Szelągu. Po pięciu latach od pierwszej edycji, w trakcie której projektowaliśmy dla ogrodów społecznych, wracamy do tego tematu, by stworzyć aranżacje dla miejskich ogrodników z poznańskiej dzielnicy Szeląg – tłumaczą organizatorzy. Wśród tutorów Mood for Wood 2020 m.in. architekci Adam Wierciński, Nils Wenk z berlińskiego biura Wenk Architekten, Katarzyna Furgalińska i Łukasz Smolarczyk z Supergut Studio oraz Mascha Fehse i Marius Busch z ConstructLab.

Mood for wood: zgłoszenia

Koszt udziału Mood for wood wynosi 130 euro (550 zł). W cenę wliczony jest m.in. nocleg, wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja), dojazd, szkolenie BHP - zakończone certyfikatem, materiały do pracy warsztatowej, zestaw gadżetów z logo warsztatów. Organizatorami warsztatów są poznański oddział SARP i Kolektyw 1a. Zapisy na stronie www.moodforwood.com przyjmowane są do 18 maja (edycja cieszyńska) i do 15 czerwca (edycja poznańska).

Mood for Wood 2019 – relacja z 5. edycji warsztatów studenckich w Poznaniu 62 metry sześcienne drewna wykorzystali uczestnicy 5. edycji międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for Wood. Dzięki ich pracy w przestrzeni publicznej Poznania pojawiły się nowe meble miejskie, które nie tylko służą rekreacji, ale wspierają też działania z zakresu edukacji ekologicznej.
Mood for Wood 2019 – trwa rejestracja na tegoroczne warsztaty Warsztaty Mood for Wood 2019 odbędą się w Poznaniu w dniach 19-29 lipca. Tematem tegorocznej edycji jest Common Habitat, dlatego do projektu pierwszy raz zaproszeni zostali projektanci z Japonii. Zapisy już trwają.