Architektura MuratorTechnikaFasady bioklimatyczne z szerokiej perspektywy

Fasady bioklimatyczne z szerokiej perspektywy

Fasady o właściwościach bioklimatycznych reagują na zmiany warunków atmosferycznych, pozwalając architektom na stosowanie dużych przeszkleń czy nawet całych szklanych elewacji bez obawy o komfort użytkowników i przegrzanie budynków. Jakie jeszcze korzyści oferują fasady bioklimatyczne?

Fasady bioklimatyczne z szerokiej perspektywy

Fasady bioklimatyczne, czyli fasady o zmiennych właściwościach izolacyjnych, zyskują na świecie coraz szersze zastosowanie. Mogą być wykorzystywane zarówno w budynkach biurowych, jak i mieszkalnych, tak w centrach handlowych, jak i w szpitalach, szkołach czy wolno stojących parkingach. Co więcej, świetnie sprawdzają się nie tylko w przy realizacji nowych obiektów, ale też podczas modernizacji tych istniejących. Dzięki nim projektanci mają obecnie coraz większą swobodę w kreowaniu formy architektonicznej.

Od ponad 30 lat Serge Ferrari współpracuje z ekspertami i liderami branży budowlanej nad rozwojem technologii elastycznych materiałach kompozytowych, wprowadzając wciąż nowe rozwiązania w tym zakresie. Znaczące dokonania ma także w dziedzinie fasad bioklimatycznych.

Fasady tekstylne: innowacyjność i wydajność

Produkty fasadowe Serge Ferrari oferują unikalne zalety:

• opatentowana technologia Precontraint® zapobiega deformacji na etapie montażu oraz w okresie użytkowania, zapewnia trwałość i odporność na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV

• estetyka: bryły 3D, łuki, efektowne podświetlenie i projekcje, zadruk według indywidualnego projektu

• komfort termiczny i oszczędność energii, przyczyniające się do certyfikacji energetycznej budynków takiej jak BREEAM, LEED i HQE.

• ochrona przed olśnieniem z zachowaniem widoczności na zewnątrz

• łatwość użytkowania i utrzymania

Fasady bioklimatyczne z szerokiej perspektywy

Mikroperforowane tkaniny kompozytowe Frontside mogą być stosowane zarówno przed ścianami, jak i oknami razem z innymi materiałami lub jako dominująca główna warstwa osłonowa.

Linia produktów Frontside Serge Ferrari do różnorodnych zastosowań:

• Frontside View 381: siatka fasadowa zapewniająca widoczność na zewnątrz

• Frontside Print 371: siatka fasadowa do zadruku dla nieograniczonej kreatywności

• Frontside Safe P35: niepalna siatka fasadowa dla najwyższych wymagań przeciwpożarowych

Wybór kompozytowych membran Serge Ferrari to postawienie na:

• najwyższej klasy parametry techniczne

• nieograniczoną kreatywność (membrany nadają fasadom indywidualny charakter, co dodatkowo może zostać podkreślone podświetleniem oraz spersonalizowaną grafiką)

• komfort wizualny i termiczny użytkowników (membrany zatrzymują do 78% promieniowania słonecznego)

• ograniczenie emisji CO2: materiały w 100% poddawane są recyklingowi

Fasady bioklimatyczne z szerokiej perspektywy
Londyński The Forge z systemem Aluprof Deweloperzy, architekci i firmy budowlane łączą siły w przeciwdziałaniu kryzysowi klimatycznemu i tworzą budynki, które minimalizują emisję dwutlenku węgla. Przykładem jest The Forge, biurowiec zlokalizowany w londyńskiej dzielnicy Bankside.
Elewacje wentylowane Montowane na sucho, odsunięte od ścian nośnych elewacje wentylowane to dziś najpopularniejsza metoda wykańczania budynków wysokich i obiektów średniej wielkości.
Pobierz „Warsztat architekta. Fasady” Nowe rozwiązania elewacyjne, systemy ETICS, fasady zielone, a także przegląd drewnianych elewacji z Polski i ze świata. Pobierz najnowszy numer naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta. Fasady”.  
„Warsztat architekta. Fasady”. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W bieżącym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta. Fasady” Agnieszka Kalinowska-Sołtys o proekologicznych aspektach projektowania elewacji, a Maciej i Tomasz Karwatkowie o swoich doświadczeniach i współpracy z wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego. Publikujemy także przegląd najnowszych rozwiązań w dziedzinie fasad kinetycznych, szklanych i metalowych.
„Warsztat architekta. Fasady”. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta. Fasady” prezentujemy najlepsze przykłady termomodernizacji z Polski i ze świata, analizujemy różne metody odnowy historycznych elewacji i przyglądamy się właściwościom fasad bioklimatycznych i prefabrykowanych fasad elementowych.
Zespół Sky View Parc w Nowym Jorku Sky View Parc to zespół trzech 17-piętrowych apartamentowców projektu kanadyjskiego studia architectsAlliance. Zlokalizowany w nowojorskiej Queens, oferuje atrakcyjne widoki na przepływający w pobliżu Flushing Creek, a także liczne udogodnienia dla mieszkańców.