Architektura MuratorTechnikaNagroda Pascal 2018

Nagroda Pascal 2018

Za kilka dni poznamy laureatów nagrody branżowej PASCAL 2018 przyznawanej za najlepsze projekty instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Statuetkę otrzymają trzy biura projektowe, których projekty wyróżniają się na tle konkurencji niestandardowymi i nowatorskimi rozwiązaniami.

Nagroda Pascal 2018

Laureatów Nagrody wyłania Kapituła powołana przez Zarząd Stowarzyszenia Polska Wentylacja. W tym roku spośród 12 zgłoszonych projektów Kapituła wybierze trzy, które dostaną równorzędne Nagrody Główne. Po raz drugi zostaną przyznane także Wyróżnienia dla projektów, które charakteryzują się szczególnymi walorami inżynierskimi. Wszystkie nominowane projekty będzie można zobaczyć na wystawie przygotowanej w czasie Międzynarodowych Targów Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2018. W dniach 27-28 lutego w Centrum MT Polska w specjalnej strefie będzie można zobaczyć plansze z opisami nominowanych projektów.

Lista nominowanych

1. ARTICO – budynek biurowy – OVE ARUP&PARTNERS International Limited Oddział w Polsce

2. ASTORIA PREMIUM OFFICES – budynek biurowo-handlowy –EQOS Energie Polska Sp z o.o. ZIO-MAX /zgłaszający: UPONOR Sp. z o.o.

3. ASTRUM BUSINESS PARK –budynek biurowy – PROCHEM SA

4. BAŁTYK – budynek biurowo-usługowy – TERMO STUDIO

5. CENTRUM DYSTRYBUCJI LEKÓW, siedziba Komtur Polska Sp. z o.o. – budynek biurowo-handlowy – POL-CON CONSULTING Sp. z o.o.

6. ETHOS – budynek biurowo-handlowy – BURO HAPPOLD POLSKA Sp. z o.o.

7. HALA PRODUKCYJNA Z ZAPLECZEM BIUROWYM I HIGIENICZNO-SANITARNYM Produkcja części do silników lotniczych oraz przemysłowych turbin gazowych – MK INŻYNIERIA Sp. z o.o.

8. PARK CLUB – budynek usługowo-biurowy – ZISTECHNIKA Sp. z o.o.

9. PRZYSTANEK MBANK – budynek biurowy – WSP Polska Sp. z o.o.

10. SZKOŁA – ZSP nr 1 w Końskich – PIO-SAN Pracownia Projektowa i Usługi Remontowo-budowlane / zgłaszający: FRAPOL Sp. z o.o.

11. WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO WIOŚLARSKIE – budynek szkoleniowo-biurowy – SINAP Sp. z o.o.

12. ZA BRAMKĄ – budynek usługowo-biurowy – PERFECTA - Iwona Woźniak

 

Więcej na temat każdego zgłoszonego obiektu będzie można dowiedzieć się w czasie "Warsztatu projektanta" - specjalistycznego seminarium, które odbędzie się 27 lutego w godzinach 10:00-15:45 w trakcie Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2018, na którym zostaną zaprezentowane obiekty zgłoszone do Nagrody PASCAL 2018. Będzie prowadzone przez projektantów z najlepszych biur, którzy omówią główne założenia projektowe, koncepcje instalacji wentylacji i klimatyzacji, opowiedzą o trudnościach i cechach szczególnych, a także o urządzeniach i niestandardowych systemach zastosowanych w obiektach.

Ideą konkursu jest docenienie autorów za wyróżniające się koncepcje projektowe oraz promowanie myśli inżynierskiej i wskazywanie dobrych wzorów w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Pomysłodawcą i organizatorem nagród PASCAL 2018 jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Więcej infomacji można znaleźć na stronie www.nagrodapascal.pl.

Tagi:
Nagrody PASCAL 2019 przyznane Znamy laureatów nagrody PASCAL 2019, przyznawanej autorom najlepszych projektów instalacji chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji budynków.
Startuje V edycja Nagrody PASCAL na najlepsze projekty instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia Stowarzyszenie Polska Wentylacja rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do V edycji konkursu o Nagrodę PASCAL. Premiowane będą te inwestycje, w których zastosowano rozwiązania zapewniające wysoką efektywność energetyczną, komfort użytkowników i dobrą jakość powietrza wewnętrznego.
Szkolenie dla architektów 16 lutego 2011 w ramach działalności Akademii Rekuperatory.pl odbędzie się jednodniowe szkolenie dla architektów pt. „Najnowsze wytyczne projektowe z zakresu wentylacji mechanicznej”. Zakres obejmie domy energooszczędne, niskoenergetyczne i pasywne