Architektura MuratorTechnikaŚwietliki do budynków przemysłowych. Nowość marki VELUX

Świetliki do budynków przemysłowych. Nowość marki VELUX

Świetlik dachowy to nowy produkt firmy VELUX w segmencie rozwiązań do płaskiego dachu, który został przygotowany do montażu w niezamieszkanych i nieogrzewanych budynkach. Dostępny jest w wersji nieotwieranej lub – jeśli wnętrze wymaga wietrzenia – otwieranej elektrycznie. Doprowadza do pomieszczenia światło, zapewnia izolację akustyczną, chroni wnętrza przed nagrzewaniem, a jego instalacja jest szybka i prosta.

Świetliki do budynków przemysłowych. Nowość marki VELUX

Do tej pory oferta rozwiązań firmy VELUX do płaskiego dachu obejmowała produkty przeznaczone głównie do budynków mieszkalnych, składające się z okna oraz elementu zewnętrznego: przezroczystej lub matowej kopuły, płaskiego modułu szklanego lub sferycznego moduł szklanego z zakrzywionym szkłem. Teraz firma VELUX zdecydowała powiększyć portfolio i zaoferować rozwiązanie przeznaczone do montażu na płaskich dachach niezamieszkanych i nieogrzewanych budynków, takich jak hale przemysłowe, magazyny, warsztaty czy garaże.

Nowy świetlik dachowy VELUX składa się z dwóch elementów: podstawy z izolacją termiczną oraz matowej kopuły. Solidna podstawa może być wykonana z PCV lub włókna szklanego. Z kolei kopuła dostępna jest w wersji z akrylu lub poliwęglanu. Wysokiej klasy, wytrzymałe tworzywo kopuły jest odporne na zarysowania, przebarwienia i zabrudzenia, co sprawia, że nie wymaga konserwacji i czyszczenia przez długi czas użytkowania. Dzięki matowej powierzchni, kopuła doprowadza do wnętrza delikatnie rozproszone, nieoślepiające światło. Chroni także wnętrza przed nagrzewaniem, a za sprawą dobrego parametru dźwiękoszczelności – Rw=22 dB, także przed hałasem zewnętrznym.

Świetliki do budynków przemysłowych. Nowość marki VELUX

Świetlik dachowy VELUX dostępny jest  w dwóch wersjach - nieotwieranej lub otwieranej elektrycznie z silnikiem 230 V, który może być podłączony bezpośrednio do sieci zasilającej w budynku. Możliwość wentylacji pozwala na zastosowanie go w obiektach, które - ze względu na wykonywane procesy czy długość czasu pracy ludzi - wymagają wietrzenia. Co więcej, w dowolnym momencie użytkowania świetlik nieotwierany, także innego producenta, można przerobić na otwierany elektrycznie.

Instalacja, wymiana lub modernizacja świetlika dachowego jest szybka i prosta. Wszystkie elementy są prefabrykowane, dzięki czemu idealnie do siebie pasują. Montuje się go w dachach o kącie nachylenia od 0 do 15°. Kopuła świetlika dostępna jest w wersji 2- lub 3-warstwowej, a podstawa w trzech wysokościach - 15 lub 30 cm (PCV) oraz 50 cm (włókno szklane).  Do wyboru jest 10 rozmiarów świetlika dachowego -  od 60x60 cm do 200x100 cm. Cena już od 1639 zł brutto.

Więcej na stronie: www.velux.pl.

Świetliki do budynków przemysłowych. Nowość marki VELUX
Tagi:
Jak na przestrzeni ostatnich 30 lat zmieniały się polskie poddasza Kiedyś niedocenianie i traktowane tylko jako strych, dzisiaj poddasza uznawane są za wyjątkowo atrakcyjną przestrzeń, dzięki którym można powiększyć część mieszkalną i zyskać dodatkowy komfort.
Światło w architekturze – wpływ światła dziennego na samopoczucie Dziś, gdy coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, praca i rozrywka opiera się na ciągłym kontakcie z monitorami i wyświetlaczami, a oszczędność energii jest obowiązującym wymogiem, jakość naturalnego światła w architekturze staje się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Szacuje się, że w dobrze doświetlonym wnętrzu nasza produktywność wzrasta aż o 15%, zmniejsza się ryzyko krótkowzroczności i... nadwagi.
Czy architektura przyszłości będzie bardziej przyjazna? Budynki, które nie wywierają negatywnego wpływu na klimat  i zapewniają zdrowsze i bardziej komfortowe warunki życia mieszkańcom to ambitny cel dla architektury niedalekiej przyszłości.
Architektura światła W dyskusjach o architekturze przyszłości wyrażenia „zrównoważony rozwój”, „inteligentny budynek” i „innowacyjna technologia” odmieniamy przez wszystkie przypadki. Ale, co tak naprawdę znaczą? Odpowiadają architekci reprezentujący różne generacje i punkty widzenia.
Indoor Generation Nowa generacja to nie kolejne iksy, igreki czy zety. Generacja, którą wspólnie tworzymy to generacja, która spędza 90% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach – Indoor Generation.
Konkurs studencki: wygraj staż w Danii z firmą Velux W piętnastej edycji konkursu nagrodą jest dwumiesięczny staż w biurze architektonicznym w głównej siedzibie firmy. Zgłoszenia można przesyłać do 27 maja 2018.