Architektura MuratorTechnika„Warsztat architekta. Obiekty oświatowe” już dostępny on-line

„Warsztat architekta. Obiekty oświatowe” już dostępny on-line

Najciekawsze rozwiązania architektoniczne stosowane w budownictwie oświatowym w nowej edycji bezpłatnego dodatku do „Architektury-murator”.

„Warsztat architekta. Obiekty oświatowe” już dostępny on-line

Obecny styl życia oraz rozwój technologiczny w znaczący sposób zmieniły podejście do edukacji. Jest to widoczne również w architekturze. Budynki oświaty, które jeszcze do niedawna zapewniały jedynie miejsce do nauki, dziś muszą gwarantować także odpowiednie warunki nabywania wiedzy i sprawiać, żeby użytkownicy czuli się w ich wnętrzu dobrze i bezpiecznie. Architekci stają zatem przed dużym wyzwaniem – zaprojektować obiekt nie tylko atrakcyjny wizualnie, lecz również funkcjonalny, w którym będzie można przygotować ucznia do kompetencji XXI wieku.

Otwieranie przestrzeni na użytkownika, zachęcanie go do wchodzenia w interakcje ze współtowarzyszami czy poprawa parametrów środowiska wewnętrznego to tylko niektóre trendy opisane w niniejszej publikacji – „Warsztat architekta. Obiekty oświatowe”.

Wydanie dostępne on-line.

Wpływ kolorów na tworzenie środowiska sprzyjającego nauce [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium poświęconego świadomemu wykorzystywaniu koloru w projektowaniu obiektów dydaktycznych wraz z odpowiedziami na pytania, które zadawaliście podczas wykładu. Odpowiedzi udzieliła prowadząca spotkanie architektka Katarzyna Klimek, specjalistka w aranżacji przestrzeni edukacyjnych i miejsc pracy.
Szkoła w formule PPP – rozbudowa liceum w Piastowie Rozbudowa piastowskiego liceum to pierwszy tak duży projekt oświatowy w Polsce realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Zespół autorstwa pracowni Radek Guzowski Architekt ma zostać oddany do użytku już w przyszłym roku.