Architektura MuratorTechnikaWarsztatSmart home – systemy sterowania Häfele dla domu inteligentnego

Smart home – systemy sterowania Häfele dla domu inteligentnego

Smart home to dom, w którym zintegrowane instalacje umożliwiają sterowanie poszczególnymi elementami wyposażenia domu. Systemy oświetleniowe i systemy kontroli dostępu Häfele służą indywidualizacji przestrzeni, zwiększeniu jej funkcjonalności oraz oszczędności energii w domu inteligentnym

Smart home czyli inteligentny dom, oznacza zintegrowanie różnych urządzeń i instalacji w jeden system dla większej funkcjonalności, elastyczności, a także lepszego wykorzystania przestrzeni. Smart home zapewnia oszczędność energii, jak również przystosowanie poszczególnych elementów wnętrz – mebli, drzwi, oświetlenia i systemów zamykania, dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa w domu.

Przykładowe systemy sterowania Häfele w inteligentnym domu

Dla zwiększenia komfortu, bezpieczeństwa oraz zapewnienia ergonomii, stosować można sterowany elektronicznie system drzwi przesuwnych. Montuje się go standardowo na ścianie lub na suficie w nowoczesnych wnętrzach domów i pomieszczeniach biurowych. Drzwi zintegrowane z systemem BMS, czyli oprogramowaniem sterującym automatyką wyposażenia, otworzą się i zamkną tylko w porach określonych przez użytkownika.

Sterowanie w domu inteligentnym obejmuje też modyfikacje i zmiany funkcjonalności mebli. Dzięki nowoczesnym podnośnikom blatów Häfele można dostosować wysokość mebla do indywidualnych wymagań i zastosowań. Kuchenny blat może pełnić funkcje miejsca roboczego do przygotowaniu posiłku, lub też zostać podniesiony i służyć jako bar dla gości.

Häfele oferuje również systemy zamykania szuflad, które pomagają zwiększać bezpieczeństwo w domu inteligentnym. Montując w szufladzie zamek typu push-lock mamy pewność, że nie otworzy jej dziecko.

Kontrola dostępu za pomocą systemu Dialock Häfele

Jednym z istotnych elementów domu inteligentnego jest kontrola dostępu istotna w domach prywatnych a także na coraz większą skalę w hotelach, firmach i urzędach. System Dialock Häfele to terminale drzwiowe i ścienne, które dzięki integracji z systemem BMS określają, kto może wejść do danego pomieszczenia i o jakiej porze. Prawa dostępu przypisywane są konkretnym osobom tak, by najważniejsze miejsca w firmie były chronione przed intruzami. Dodatkową kontrolę dostępu zapewnia możliwość ustawienia godziny otwierania i zamykania drzwi. Zabezpieczenia można instalować również w szafkach, sejfach i szufladach sklepowych w aptekach, czy sklepach sprzedających dobra luksusowe.

Oszczędność energii w domu inteligentnym

Dom inteligentny to nie tylko bezpieczeństwo lecz również oszczędność energii. Zapewniają ją coraz popularniejsze systemy LED, które dają mocne światło przy minimalnym zużyciu prądu. Oparte na diodach LED systemy oświetlenia Loox firmy Häfele sprawdzą się w aranżacji nowoczesnych wnętrz, miejscowym podświetleniu elementów mebli, takich jak wnętrza szuflad lub do miejscowego oświetlenia w garderobie, kuchni czy salonie. Oświetlenie diodami LED Häfele stosowane jest też w produkcji mebli seryjnych.

Wszystkie systemy oparte są na ułatwiającej montaż technice Plug’n’Play. W każdym modułowym systemie Loox dostępny jest zasilacz, duża liczba opraw, przełączników oraz przewodów zasilających. Oprawy oświetleniowe, które są najbardziej podatne na sezonowe zmiany mód, można łatwo wymieniać na inne nie naruszając całego systemu. Loox posiada ponadto własny i jednoznaczny system wtyków do opraw, zasilacza i przełączników. Każdy zasilacz i każda oprawa oznaczone są symbolami systemów 12 V, 24 V i 350 mA wraz z opisem, co pozwala uniknąć błędnego podłączenia.

Firma Häfele udostępnia płytę DVD na której znajdują się wzory wirtualnych przestrzeni, które umożliwiają testowanie efektu wybranej aranżacji oświetlenia wnętrza.

Zobacz więcej produktów firmy Häfele