AimS

to linia produktów elewacyjnych firmy STO, dzięki którym architekci i wykonawcy nie muszą już wybierać pomiędzy ekologicznością a funkcjonalnością materiałów. Ich spoiwo, które wcześniej wytwarzane było z ropopochodnych olejów mineralnych, teraz aż w 30% bazuje na naturalnym surowcu – oleju sosnowym z kory drzew iglastych (znanym głównie ze swoich leczniczych właściwości). Produkty są bardzo trwałe, odporne na zabrudzenia i skażenia mikrobiologiczne.

AimS

www.sto.pl

Tagi:
Niestandardowe rozwiązania elewacyjne Elewacja nie tylko zabezpiecza ściany przed wpływem czynników atmosferycznych i mechanicznych, ale zwykle kształtuje też ostateczny wygląd budynku. Powinna więc być trwała, estetyczna i funkcjonalna.
Londyński The Forge z systemem Aluprof Deweloperzy, architekci i firmy budowlane łączą siły w przeciwdziałaniu kryzysowi klimatycznemu i tworzą budynki, które minimalizują emisję dwutlenku węgla. Przykładem jest The Forge, biurowiec zlokalizowany w londyńskiej dzielnicy Bankside.
Szkło przeciwsłoneczne: ochrona środowiska i komfort użytkownika Dostępne obecnie materiały budowlane oraz wykończeniowe są w stanie w zauważalny sposób ograniczyć negatywny wpływ budynku na środowisko w całym cyklu jego życia. Jednym z przykładów może być nowoczesne, wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne. Współczesne przeszklenia na fasadach nie tylko podnoszą walory architektoniczne projektu. Charakteryzuje się też wysokimi parametrami użytkowymi, jeśli chodzi o przepuszczalność światła czy ochronę wnętrz przed przegrzaniem.
Dziecięce Centrum Nauki Muzeiko w Sofii: unikalne rozwiązania z zastosowaniem indywidualnych dekorów W projekcie Dziecięcego Centrum Nauki w Sofii nowojorska pracownia Skolnick zdecydowała się nawiązać do górzystego krajobrazu Bułgarii. Do stworzenia charakterystycznej formy budynku wykorzystała m.in. wykonane na indywidualne zamówienie dekory Max Compact Exterior.
EQUITONE [tectiva] to seria barwionego w masie elewacyjnego materiału z włókno-cementu, wyróżniająca się piaskowaną powierzchnią nadającą fasadom naturalny wygląd. Można go stosować także we wnętrzach. Marka wprowadziła na rynek nowy odcień płyt – TE85 grafitowy. Mają one taką samą stabilność koloru jak pozostałe dostępne odcienie, a dodatkowo pokryte są przezroczystą powłoką hydrofobową.
Teatr Wielki w Kantonie Charakterystyczna fasada, nawiązująca formą do tkaniny z chińskim haftem, została wykonana z trójkątnych paneli z perforowanej i pełnej blachy aluminiowej. O realizacji Steven Chilton Architects pisze Radosław Stach.