Haptic

to nowa seria armatury włoskiej firmy Ritmonio. Kolekcja składa się zarówno z baterii umywalkowych, wannnowych, prysznicowych, jak i bidetowych w różnych rozmiarach i wykończeniu. Wszystkie modele dostępne są w wersji chromowanej, czarno-białej oraz z uchwytem betonowym w odcieniach: szarym, różowym, bordowym, brązowym, niebieskim, żółtym i zielonym. W kolekcji oferowany jest mikser i uchwyty w standardach Eco oraz Ecoplus. Za projekt baterii odpowiada architekt Simone Micheli.

Haptic
ProjektantSimone Micheli

www.ritmonio.it

Zawór czerpalny SCHELL POLAR II – technologia odporna na mróz Realizacja zewnętrznych punktów poboru wody wymaga zastosowania odpowiedniego rodzaju zaworów, które będą odporne na działanie niskich temperatur. Pozwoli to uniknąć ryzyka zniszczenia armatury, a nawet rozsadzenia instalacji przez zamarzającą wodę. Innowacyjny zawór czerpalny SCHELL POLAR II z automatycznym systemem napowietrzania i odwadniania jest w pełni odporny na ekstremalne zimowe warunki i może być używany bezawaryjnie przez cały rok.
Drewniane umywalki to efekt pracy zakopiańskiego artysty Wojciecha Stachonia-Tutonia z pracowni Drewniaczki. Każdy model jest ręcznie wykonywany z naturalnego drewna. Kształt, zagłębienia czy wypukłości wynikają z formy wybranego pnia, jego przebarwień, sęków czy poprzerastanych słoi. Po stworzeniu i odpowiednim wysuszeniu misy, następuje impregnacja poprzez nasączanie czterema rodzajami żywic. Dzięki temu parametry użytkowe umywalek są takie same jak wanien i brodzików wykonanych z akrylu czy kompozytu.
Vintage to armatura marki GRAFF inspirowana klasycznymi formami dysz węża pożarowego. Autorem projektu jest G+Design Studio. Charakterystyczne kurki dostępne są w formie pokrętła lub dźwigni w aż dziewiętnastu wykończeniach, m.in.: chrom, nikiel, mosiądz, stalnox®, brąz, złoto czy w kolorze białym i czarnym, w wersji szczotkowanej, matowej i błyszczącej.
Algeo Square to jednouchwytowa, stojąca bateria umywalkowa firmy FERRO z korkiem spustowym typu clik-clak dopasowanym do standardowego odpływu. Armatura wyposażona jest w smukły korpus o wysokości 16,8 cm i zasięgu wylewki o długości 13,7 cm. Produkt wykonany jest z mosiądzu pokrytego warstwą chromu. Powłoka zabezpieczona jest przed odbarwieniami i działaniem środków myjących.
Cero to betonowa umywalka łazienkowa angielskiej marki Kast, aktualnie oferowana w nowym odcieniu – peach. Produkt dostępny jest w formacie 830 x 420 x 100 mm. Charakteryzuje się niewielką głębokością – 40 mm. Wydłużony, betonowy blat spełnia też funkcję półki. Umywalka może być montowana zarówno na ścianie, jak również na blacie. Jest przystosowana do montażu kranu ściennego. Model dostępny jest w różnych kolorach.
FRE 148 to nablatowa armatura kuchenna marki Ceadesign z regulowaną wylewką (300-65 mm) z wysuwanym natryskiem. Bateria, podobnie jak pozostałe produkty firmy, charakteryzuje się minimalistyczną formą. Kran wykonany jest ze stali nierdzewnej, satynowanej i polerowanej. W ofercie dostępne są cztery wykończenia: Light gold, Copper, Bronze, Black Diamond. Produkt wykorzystano m.in. we wnętrzach prywatnego domu według projektu Luc De Beir + Architecten.